51. Kütüphaneler Haftası, 5. Yazar- Okur Buluşması!

51. Kütüphaneler Haftası, 5. Yazar- Okur Buluşması!

Birbirinden kıymetli yazarlar, program, Selçuklu Belediyesi'nin Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi'ne kazandırdığı okul kütüphaneyi ziyaretle başladı....

A+A-
Birbirinden kıymetli yazarlar, program, Selçuklu Belediyesi'nin Mahmut Sami Ramazanoğlu İmam Hatip Lisesi'ne kazandırdığı okul kütüphaneyi ziyaretle başladı. Daha sonra Selçuklu Belediyesi halk kütüphanelerinden Süleyman Çelebi Kütüphanesi ziyaret edildi.
Kültürel yayınlar, kütüphane hizmetleri ve Konya için yapılabilecek projelerin değerlendirildiği programın ardından, Selçuklu Belediyesi tarafından yapımı devam eden Otizm ve Down Sendromu Yaşam Merkezi ve Kelebekler Vadisi'ni ziyaret ettik.
Selçuklu Belediyesi; ÇOCUKLARIMIZA OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYOR.
Geçtiğimiz günlerde 5 kütüphanenin aynı anda açılışı yapıldı. İnşallah yeni bağlanan mahallelerde de 3 kütüphane açarak bu sayıyı hızla çoğaltmak istiyor belediye. Burada amaç hem güncel yayınların takip edilmesini sağlamak hem de her yaş grubundan insana okuma alışkanlığını kazandırıp kitaplara en kolay ulaşılabilecekleri alanları oluşturmak. Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okullarda açılan kütüphaneler aslında mahalleye de hizmet veriyor. Sadece öğrencilerimiz için değil özellikle merkezde alan bulamamanın sorunu aşılmış oldu. Mareşal Mustafa Kemal İlkokulu'ndaki kütüphane bunun için çok iyi bir örnek. Orada her kesimden insana hizmet veriliyor.
Evet sadece Selçuklu Belediyesi değil, tüm belediyelerle birlikte Konya'nın Kültürüne imza atmak, tarihi değerlerini korumak, insanları; "OKUYAN- DÜŞÜNEN- ELEŞTİREN- YORUM YAPAN..." konumuna getirmek için yön vermek, motive etmek yazarların görevi, yazarlara destek vermek de Belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının görevi olmalıdır.
Selçuklu Belediyemize, başta sayın başkan Uğur İbrahim Altay olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
5. yazar- okur buluşması bağlamında 4 Nisan Cumartesi günü icra edilen İmza gününde, her yıl sayısı artan ve ilerleyen yıllarda da artacağına emin olduğum genç yazarlarla tanışma fırsatını veren Rabbime hamd ediyorum. Her imza günü, her kitap fuarı bendenizde çok değişik duyguların yaşanmasına vesile oluyor! öncelikle şunu belirtmeden geçemeyeceğim; yeni kitaplar, yeni fikirler, yeni ve canlı ifadeler...yazarlığın ne kadar önemli olduğunu, bir kez daha ortaya koyuyor!
İmza gününe katılan yazarlarımızın kitaplarından bir nebze de olsa tanıtmak istiyorum. Öncelikle, çok genç, çiçeği burnunda bir yazarımızı ve kitabını ele almak arzusundayım.
Kitabını imzalayıp bana verdi sağ olsun. Konuşmamız esnasında bendenizin İmam Hatip Lisesi'nden arkadaşımın oğlu olduğunu öğrendim! Adı geçen genç yazarın ismi; Hasan Uzun. Bu da ayrı bir mutluluk oldu! İmzalayıp takdim ettiği kitabın ismi; "ŞEYTAN ARKADAŞLIK İSTEĞİ GÖNDERDİ" .
İçindekilere bir göz atmadan önce dikkatimi cu cümle çekiyor; "Bu kitap bitecek, yoksa arkandan ağlar!"
İçindekilere baktığımız zaman, şimdiye kadar olanların değil olmayanların kitaba alınmış olduğunu görüyoruz.
"Camimiz, 24 saat Allah tarafından İzlenmektedir. Bize her ay şahadet, her yer Feysbuk, Cep telefonunuz şefaatçiniz olsun mu?, Gündem Köleliği, Ağustos böceği Facebook'ta, Ölmeden önce Sevdiklerini öldür, Oyun oyna sevaba gir, Ayrılma ikili; Çocuk ve Televizyon, Tesettür "süs" sünüz Türkiye, Ölüm Bak Git, Facebook'ta Kandiller Bir Başkadır, cehennem biletleri Satışta, Şeytan Tweet Attı, İsrail'i İsrafil'e Bırakanlar, Face'mizi Book'lara Döndürme Zamanı, Şeytan Düğünde, Gelin Müslüman Olalım, Facebook da Mahşer'de Şahitlik Edecek, Şeytan Arkadaşlık İsteği Gönderdi....
İster istemez insan kitabın sayfalarına bakmayı, bir an önce okuyup bitirmeyi istiyor. Ne dersiniz ilginç buldunuz mu? Haydi o zaman ne duruyorsunuz kitabı hemen edinin ve kitaplığınıza kazandırın. Okumak ne güzel değil mi? hele okuduğunu yazıya dökmek, insanlara bilgiler sunmak, Allah'ın; "oku Yaratan Rabbi'nin adıyla oku" fermanına uygun davranış sergilemek!
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.