A.KÖSEOĞLU;Dünden Feyzle Geleceğe Sağlam Şiirden Köprü

A.KÖSEOĞLU;Dünden Feyzle Geleceğe Sağlam Şiirden Köprü

Öncelikle Karatay Belediye başkanı Sayın Mehmet Hançerli'ye ve ekibine Türkiye Yazarlar Birliği Konya şubesinin kamu yararını gözeterek ortaya koyduğu...

A+A-

Öncelikle Karatay Belediye başkanı Sayın Mehmet Hançerli'ye ve ekibine Türkiye Yazarlar Birliği Konya şubesinin kamu yararını gözeterek ortaya koyduğu kültürel ve sanatsal programlara göstermiş oldukları iyi niyetli yaklaşım ve programlarımıza sağladıkları maddi manevi her tür destekten dolayı şehrimizin sanatseverleri adına çok teşekkür ediyorum.

Selçuklu başkenti Konya'nın son on yılına damgasını vuran Türkiye Yazarlar Birliği Konya şubemiz, her yılbaşında ilan ettiği faaliyet takviminde yer alan kültür ve sanat içerikli etkinlikler sayesinde önemli bir boşluğu tamamladığını düşünüyorum.

7'den 70'e tüm şehir insanına ulaşma amacını güden ve gönüllülük esasıyla bir araya gelen pek çok yazar, şair ve araştırmacımız halkımızın ücretsiz takip edebildiği çok sayıda kültür-sanat programına gerek fikirsel gerek eylemsel manada destek veriyor.

Bu manzara hakikaten etkileyici. Nitekim birleşimci ve paylaşımcı ruhla hareket edilmesi neticesinde Konya'da kültür ve sanat etkinliklerini takip eden kitle her yıl çığ gibi büyüyor. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği bu nezih buluşmalarda herkes fikrini ve düşüncesini özgürce dile getiriyor. Böylelikle her fikir, düşünce ve anlayış kendini ifade etme imkânını dostça bir ortamda yakalayabiliyor.

Konya'dan bir medeniyet ve tarih merkezi olarak bahsetmek, işte böyle bir atmosferde daha anlamlı sayılmalı. Çünkü biz inanıyoruz ki şehirlerimizin geçmişlerindeki kültürel derinliğe nüfuz etmek, günümüzün üreten sanatçılarıyla, fikir ve bilim adamlarıyla, onların gelecekte anlamı daha bariz bir şekilde ortaya çıkacak olan eserleriyle mümkün olacaktır.

Hiçbir kültürel ve sanatsal ürün geçmişin mirasından, birikiminden bağımsız değildir. Gelecek de bugünle bağlı olarak kendi eserlerini yaratacak. O halde bugün derneklerimizle, belediyelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ortaya koyduğumuz tüm bu iyi niyetli çabaların yüksek bir hedefi var: Şehrimizin dününden feyzalmak ve geleceğine sağlam, karakterli bir köprü kurmak.

Ne mutlu ki Konya birbirinden değerli yazar, şair ve fikir adamına ev sahipliği yapması bakımından ülkemizdeki pek çok şehirden şanslı bir konumdadır. Yazarlarımızın yaşadıkları şehirdeki sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve dernekler tarafından her fırsatta hatırlanması, onları ve üretimlerini canlı kılacaktır. Şehrinin sanatçısına sahip çıkan, onları koruyup gözeten, ürettiklerine değer veren idareciler, sorumlu bulundukları şehre karşı önemli bir görevi yerine getirmiş sayılacaktır.

Etkinliğimizi teşrif eden bütün şair dostlarımıza, etkinliğimize kucak açan, ev sahipliği yapan Karatay Belediye Başkanı'mıza ve kıymetli ekibine, programdan ilgilerini eksik etmeyen nezih Karatay halkına saygılarımı sunuyor, esenlikler diliyorum.

Ahmet Köseoğlu
Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.