Abdullah Uçar'ın 10. kitabı yayımlandı

Abdullah Uçar'ın 10. kitabı yayımlandı

Abdullah Uçar'ın, Mevlânâ ve Mevlevî'lik hususunda, Hz. Mevlânâ ve fikirleri hususunda, Hz. Mevlânâ'nın bazı yönleriyle istismar edildiği ve Osmanlıda...

A+A-

Abdullah Uçar'ın, Mevlânâ ve Mevlevî'lik hususunda, Hz. Mevlânâ ve fikirleri hususunda, Hz. Mevlânâ'nın bazı yönleriyle istismar edildiği ve Osmanlıda Mevlevî'lik noktasında enteresan fikirlerin ve tespitlerin dile getirildiği Âşıklar Sultanı Hz. Mevlânâ isimli onuncu kitabı yayımlandı. Çok dikkatli bir araştırmacı olan yazar, genç nesillerimize yanlış aktarılan birçok hususa dikkat çekiyor ve doğruları, gerçekleri tarihin derinliklerinden alıp, mantık ölçülerine, vicdan muhasebesine tabi tutarak açıklıyor, zihinleri fikirleri bulandıran sorulara cevap veriyor, ikna edici deliller ortaya koyuyor.
Ruhî itminan atmosferi, huzur ve saadet bahçesi, lâhûtî âlemler numunesi, ehlullah ve evliyaullah beldesi olan Tarikat ve Tasavvufla ilgili çarpıcı tespitlerin bulunduğu eserde, aynı zamanda çok hassas olan bu sahanın ne kadar istismara açık olduğu, günümüzde bazı menfaatperestler tarafından sektör haline getirildiği, siyasî ve ekonomik araç gibi kullanıldığı hususunda da haklı ve isabetli değerlendirmeler vardır.
Yazar 1950 yılında Çumra'nın Tahtalı köyünde doğdu. İlk tahsilini köyünde, orta lise ve üniversite tahsilini Konya'da tamamladı. Diyanet İşleri Başkanlığının değişik kademelerinde 34 sene görev yaptı ve 15 Ocak 2008 tarihinde emekli oldu. Fakat yine değişik platformlarda çalışmalarına devam ediyor ve vatanına, milletine faydalı olmak için var gücüyle uğraşıyor.
www.abdullahucar.com
aucar50@hotmail.com
GSM 0535 345 06 26
Yazarın yayımlanmış eserleri:
1-Avrupa'yı Aydınlatan İslâm Âlimleri.
2-Kur'an Kursu Talebelerinin El Rehberi.
3-Özet Dini Bilgiler.
4-İslâm Âlemi Neden Geri Kaldı?
5- Haçlı Gururunun Ezildiği Yer Çanakkale
6- Milletimizde Peygamber Sevgisi.
7- Misyonerler (Modern Haçlılar)
8- Terör ve İslâm
9- Fetih ve Fâtih
10-Âşıklar Sultanı Hz. Mevlânâ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.