Kabakçı'dan Konya Projeleri kitabı

Kabakçı'dan Konya Projeleri kitabı

Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, 'Konya'nın Geleceğine Vizyoner Bir Bakış' kitabıyla şehrin gelişimini sağlayacak pek çok yeni teklifte bulunuyor. AK...

A+A-

Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, 'Konya'nın Geleceğine Vizyoner Bir Bakış' kitabıyla şehrin gelişimini sağlayacak pek çok yeni teklifte bulunuyor. AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, Konya ile ilgili projelerini bir kitapta topladı. Kabakçı kitapta, turizm, enerji, sanayi, tarım ve ulaşım pencerelerinden Konya'nın geleceğine vizyoner bir bakış ortaya koymaya çalışırken dünyayı iyi anlamamızı, Avrupa Birliği'ni doğru okumamızı, Türkiye'nin potansiyelin farkına varmamızı sağlayacak ve Konya'nın stratejilerini ve hedeflerini bilimsel veriler ışığında ortaya çıkaracak bir dil kullanıyor. Kabakçı'nın kitabı yerel ve ulusal siyaset yapanlara da proje bazında destek verecek bir nitelik taşıyor.

PROJE BOMBARDIMANI

Kitapta Konya'nın yurt içi ve yurt dışında önemli mesafeler alması için yapılması gerekenlerle ilgili önemli açılımlar geliştiren Kabakçı pek çok projenin de altını çizerek okurun ufkunu açmayı hedefliyor. 'Kitabın Turizm ve Tanıtım' bölümünde Kabakçı uygulanması gereken projeleri şu başlıklarda ele almış:

'Tarihi Kent Merkezinin Canlandırılması ve Turizmde Etkin Kullanılması Projesi', 'Konya ve Karaman Kökenli Toplulukların Buluşması Projesi', 'Konya Tanıtım Platformu Kurulması Projesi', 'Hz Mevlana'nın Hayatı ve Müzenin Krokisinin Dağıtılması Projesi', 'Konya Fotoğrafçılar Buluşması Projesi', 'Konya Fotoğraf Müzesi Projesi', 'Geleneksel Askeri Tören ve Merasimlerin Günümüz İnsanı ile Buluşturulması Projesi', 'Konya Yemek Kültürü ve Ateş Baz-ı Veli Müzesi Projesi', 'Konya Tanıtım Merkezi Projesi', 'Ankara Konya konağı ve Lobi Merkezi Projesi', İlk ve Orta Öğretim Öğrencilerine Turizm Bilinci Oluşturma Projesi'.

SİYASETİ DEĞERLİ KILMA ÇABASI

Kabakçı günümüz siyaseti hakkında ipuçları da verdiği kitabında günümüzde siyasetin hala antik çağlardaki şekliyle sürdürüldüğünü itiraf ediyor ve "Fiili hizmetin yeterince yerine getirilemediği zamanlarda yöneticiler beceriksizliklerini, bazı değerlere sığınarak kapatmaya çalışıyorlar. Ne yazık ki; hizmetle değeri birbirinden ayırd etmemizi sağlayacak bir siyaset anlayışına geçebilmiş değiliz" diyor. Kabakçı kitabın çıkış noktası olarak da "siyaset ve yönetimin değerler alanında değil, hizmet planında yürütülmesi gerekliliğine olan inançtır" diyerek özetliyor.

Memleket 28.01.2009

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.