KARATAY'DAN KÜLTÜRE HİZMET

KARATAY'DAN KÜLTÜRE HİZMET

Geçtiğimiz yıllarda birçok köşe yazarı Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'nin sadece fiziki belediyeciliğe önem verdiğini kültürel alanda yetersiz...

A+A-

Geçtiğimiz yıllarda birçok köşe yazarı Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'nin sadece fiziki belediyeciliğe önem verdiğini kültürel alanda yetersiz kaldığını yazmışlar ve onu amansızca eleştirmişlerdi.

Ben o günlerde dahi Sayın Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ile ilgili yazdığım yazılarda, bir belediyede önceliğin fiziki alanda olmasının gayet doğal olduğunu ve kültürel alanda da kimsenin görmek istemediği mevzulardaki yatırımlarından bahsetmiştim. Bu konuda gayet objektif davranmış ve olması gerekene göre düşünceler ifade etmiştim.

Yanılmadığımı bir kere daha gördüm. Mehmet Hançerli'yi kültürel konulardan uzak gösterenlere en büyük cevap, bu yıl ikincisi düzenlenen Mevlâna Şiir Şöleni idi.

Sayın Hançerli şehirlerin kardeşliğine de ortam hazırlayarak böyle bir şölenin gerçekleştirilmesi için her türlü katkıyı yapmıştır. Kendisine bütün kültür adamları adına teşekkür ediyoruz.

Şehrimize Urfa ve Bursa'dan gelen kültür ve gönül elçileri olan şair, yazar ve gazetecilerin gönlünde taht kuran Karatay Belediyesinin fiziki alanda da başarısını belirtmek gerekir.

Birçok kurumun sadece sözel olarak gösterdikleri gayreti fiiliyata dökmüş olan Karatay Belediyesinin bundan sonra da Konya'nın manevi dinamikleri için vefa borçlarını ödemeye gayret edecekğini biliyoruz. Bu konuda TYB Konya Şubesi ve diğer kuruluşlarla ortaklaşa çalışmaya hazır olduklarını ifade eden Başkan Hançerli'ye başarılar diliyoruz.

Mevlâna Şiir Şöleni'ne, Başkan Hançerli il dışında olması hasebiyle gelemedi. Onun adına gelen Karatay Belediyesi Başkan Vekili Ömer Gül, yaptığı konuşma ile belediyeciliğin sadece fiziki alandan ibaret olmadığını, kültür ve diğer sosyal alanda da faaliyetlerine devam edeceklerini ifade etti.

Bizim Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in sürekli söylediği sosyal belediyeciliğin ameliyesini Karatay Belediyesinde gördük. Fiziki alanda fedakârane çalışan Karatay Belediyesi kültür alanında da adından bahsettirmeye devam ediyor.

TYB Konya Şubesinin öcülüğünde ve Karatay Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen Mevlâna Şiir Şöleni için şehrimize gelen Urfalı ve Bursalı yazar ve şairler, gazeteciler de Karatay Belediyesine minnettar kaldılar. Büyükşehir Belediyesinin de, misafirlere tahsis ettiği otobüs ile bu çorbada tuzu oldu. Konyalı kültür adamları, bu tuzun ileriki yıllarda yağa ve una dönüşmesini arzu ediyorlar.
Memleket

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.