KONYA İLE KARAMAN EL ELE

KONYA İLE KARAMAN EL ELE

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesini ziyaret etti.Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi...

A+A-

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesini ziyaret etti.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesine iadeiziyarette bulunarak önemli açıklamalarda bulundu. Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte görüş alış verişinde bulundu.
Karaman'ın Konya ile bir bütün oluşturduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, Konya'nın aydınlarını bünyesinde barındıran Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinde bulunmaktan son derece memnun olduğunu ifade etti. Rektör Sabri Gökmen sözlerine şöyle devam etti:
"Konya ile Karaman ayrılmaz bir bütündür. Konya'da Mevlâna Hazretleri, Karaman'da da Yunus Emre'nin bulunması bu şehirlerin birer medeniyet merkezi olduklarının bir ispatıdır. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak tarihte bir kültür merkezi olan Karaman'ı hak ettiği yere ulaştırarak ciddi bilimsel çalışmalara imza atmak istiyoruz. "
Üniversite kurulmaz olunur, diyen Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, zor bir görev devraldıklarını bu görevi hakkıyla yerine getireceklerini bunun için her türlü fedakârlığı yapmakta olduklarını ifade etti.
Bizim için halkla bütünleşme son derece önemlidir, diyen Gökmen sözlerine şöyle devam etti: Şu an itibari ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde otuz akademisyenimiz mevcuttur. Sayıya değil kaliteye önem veriyoruz. Her yönüyle farklı ve niteliği yüksek bir üniversite hedefindeyiz. Konya ile ilişkilerimiz artarak devam edecektir. Konya ile ilim ve kültür başta olmak üzere her yönüyle kapsamlı bir ilişkimiz olacaktır. Üniversitelerin özgürlükler alanı olması taraftarıyız. Bunun için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Liyakate son derece önem veriyoruz. Bu konuda adaletli olacağımızı ifade etmek isterim. Öncelikle bilimsel kalite ve liyakat diyoruz. Karaman'ın her yönden kalkınması için üniversitemiz, valilik ve belediye olarak el birliği içerisinde gayret ediyoruz. Konya ile kültür ve gönül bağımız artarak devam edecektir. Bu konuda Konya ve Karaman üzerine düşeni yapmalıdır. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak sıradanlığı kabul etmiyoruz. Biz her yönüyle farklı ve nitelikli bir üniversite olma yolunda ilerliyoruz. Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Önemli olan bu gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Amacımız uzun süre rektörlük yapmak değildir. Amacımız Karaman'da adımızı yaşatacak bir eseri, bir çalışmayı miras bırakmaktır. Ehliyeti önemsiyoruz. Üniversite olarak kayırmacılığa asla geçit vermiyoruz. Konya ile Karaman arasında çeşitli kültürel ve bilimsel etkinlikler yapılabilir. Biz buna hazırız. Mevlâna ve Yunus Emre'yi daha fazla öne çıkararak turizm potansiyelini yükseltebiliriz. Konya'ya gelen ziyaretçileri, Mevlâna'yı ziyaret ettikten sonra, Yunus Emre'nin manevi havasını teneffüs etmek ve bu büyük gönül erini ziyaret etmek için Karaman'a bekliyoruz. Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin hazırlamış olduğu kültürel etkinliklere katılmaya gayret edeceğiz. Bunun için Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Köseoğlu da, Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi olarak Rektör Bey ile görüş alışverişinde bulunmaktan müstefit olduklarını belirtti. Her konuda Karaman'ın yanında olduklarını ifade eden Köseoğlu, "Konya ile Karaman arasındaki işbirliği artarak devam etmelidir." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.