Mecliste yeni dönem ve KOP destek bekliyor

Mecliste yeni dönem ve KOP destek bekliyor

Geçtiğimiz Cumartesi günü Konyalı yazarlar olarak KOP İdaresinin daveti ile bir gezi yaptık. Yaptığımız gezide KOP İdaresinin çalışmalarını...

A+A-

Geçtiğimiz Cumartesi günü Konyalı yazarlar olarak KOP İdaresinin daveti ile bir gezi yaptık.

Yaptığımız gezide KOP İdaresinin çalışmalarını yerinde gördük ve Başkan Mehmet Babaoğlu'nu yakından tanıdık. KOP İdaresi, başta Konya'nın su problemi olmak üzere bölgenin tarım, enerji ve ulaşım konularında büyük emek harcıyor. Oldukça donanımlı olan KOP Başkanı Mehmet Babaoğlu'nun bu konularla ilgili problemleri çözecek projeleri hazır.

KOP İdaresi'nin görev alanında başta Konya olmak üzere 4 ilde 50 ilçe, 263 belde ve 1002 köy bulunmaktadır. KOP Bölgesi, Türkiye'nin %8,5 ine tekabül eden alan içinde 3 milyon nüfusu oluşturmaktadır. KOP İdaresi bu geniş bölgenin var olan problemlerini gidermek üzere hazırladığı projelerini, sivil toplum kuruluşlarına, özel ve resmi kurumlara, siyasilere ve ilgili Bakanlıklara ulaştırmak için bütün gücüyle çalışıyor ve bu önemli projelerin hayata geçmesi için destek bekliyor.

KOP deyince şüphesiz ilk olarak Konya'nın mevcut su problemi akla geliyor. Yaptığımız gezide bu problemi ortadan kaldırmak için büyük ve önemli icraatlar yapıldığını gördük.

Akören-Bozkır Mavi Boğaz Kanyonunda yapılan çalışmalar ile Bozkır, Bağbaşı ve Avşar Barajlarının kurulması hatta Bağbaşı Barajında önemli miktarda su tutulmaya başlanması gerçekten çok önemli ve takdire şayan faaliyetlerdir.

Mavi Tünel diye adlandırılan bu proje tamamlandığında Konya merkezin içme ve kullanma suyunun tamamı ile Konya genelinin tarımda kullandığı suyun %30 u karşılanmış olacaktır. Geride kalan su ihtiyacının karşılanması ve Konya'nın ulaşım yoluyla denize açılması için de, Mehmet Babaoğlu'nun hazır olan projelerinin gerçekleşmesi gerekiyor. Bu konuda KOP İdaresinin beklediği desteğin gecikmeden geleceğine inanıyoruz.

Verdiği destek ile Mavi Tünel Projesini gerçekleştiren merkezi idare, KOP'un diğer projelerini de mutlaka hayata geçirecektir. Mutlu yarınlar efendim.

Kaynak;Memleket
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.