Meram Belediyesi 75000 kitap dağıtıyor

Meram Belediyesi 75000 kitap dağıtıyor

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, kampanyanın tanıtımı için Bera Otel'de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya kitapların yazarı...

A+A-
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, kampanyanın tanıtımı için Bera Otel'de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya kitapların yazarı Duran Çetin, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Bekir Şahin, bürokratlar ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Görevde oldukları 2,5 yıl içinde yaptıkları önemli yatırım ve hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Kalaycı, "Bu süre içerisinde 11 milyon TL borç öderken kasamızda da bunun 2 katı para var. Belediyemizin mali durumu çok iyi bir seviyeye ulaştı. 22 yıl sonra kendi ilçemizde kendi hizmet binamıza kavuştuk. İnşallah önümüzdeki yıl da asfalt plenti sorununu çözeceğiz. Gerek fiziki belediyecik anlamında gerekse sosyal ve kültürel belediyecilikte önemli hizmet ve yatırımlar üretmeye devam edeceğiz" dedi.

Belediye olarak eğitime çok ehemmiyet verdiklerini altını çizen Başkanı Kalaycı, şöyle konuştu: "Önceki Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nimet Çubukçu'nun, hem temel atma hem de açılış törenine katıldığı 16 derslikli Hasanköy İlköğretim Okulu'ndan sonra yine 16 derslikli bir okulu da Ladikli Mahallemize kazandırıyoruz. Önümüzdeki hafta ise Alparslan Mahallemizde hayırsever işbirliğiyle yeni bir 16 derslikli okulun daha temelini atacağız. Havzan Mahallemizde Vali Necati Çetinkaya İ.Ö.O.'na 2 ek derslik yaptık. Yenibahçe, Loras ve Beybes mahallelerinde belediyemize ait arsalar okul yapılmak üzere İl Özel İdaremize devredildi. Konya Üniversitemizin ilçemize kurulması eğitim alanındaki önemli çalışmalarımızdan biridir. 125 Okulumuza 125 Tenis Masası dağıtarak gençlerimizi spora yönlendirdik. Okuma alışkanlığını geliştirmek için geçen yıl STK'lara 250 takım kitap dağıttık."

"Türkiye Okuyor, Meram Okuyor" sloganıyla 3 farklı kitap olmak üzere toplam 75 bin kitap bastırdıklarını kaydeden Kalaycı, "Eğitimci yazar Duran Çetin'in kaleme aldığı bu eserler ilköğretim öğrencilerine hitap etmektedir. 'Macera Peşinde' adlı kitap 2 ve 3. sınıflara, 'Bir Yudum Şehir' adlı eser 4 ve 5. sınıflara ve 'Bekleyiş' adlı kitabımız ise 6, 7 ve 8. sınıflara hitap etmektedir. Bu kitapları yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte ilçemizdeki okullara dağıtacağız" diye konuştu.

Kitapların yazarı Duran Çetin ise, bu kampanya ile okumayı gündemde tutmayı amaçladıklarını belirterek şunları söyledi: "Bu kampanyamız, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde geçtiğimiz yıllarda başlatılan 'Türkiye Okuyor' projesinin bir devamı niteliğindedir. Yazdığım eserlerde her zaman Konya'yı ve Konya kültürünü tanıtmayı hedefliyorum. Bu eserlerde de iyilik, güzellik, dostluk, arkadaşlık gibi olmazsa olmazlarımızı ön planda tuttum. Bu kampanyayı başlatan Meram Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.