ÖTEDE

ÖTEDE

Hüzeyme Hanımla ne zaman karşılaşsam yeni bir eser haberi alacağım hissederim. Geçenlerde de öyle oldu. Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin bir toplantısı...

A+A-

Hüzeyme Hanımla ne zaman karşılaşsam yeni bir eser haberi alacağım hissederim. Geçenlerde de öyle oldu. Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin bir toplantısı çıkışında karşılaşıverdik. Yeni bir eserinin çıktığını orada öğrendim.
Hüzeyme Hanım konuşmaktan çok dinlemeyi tercih eden, ilim, fikir, kültür ve sanat toplantılarını kaçırmayan kültürlü, müstesna bir insan.
O günlerde adıma imzalayıp bıraktığı yeni kitabını gazeteden verdiler. İlk işim bu güzel eseri incelemek ve okumak oldu. Teşekkürler...
Değerli yazarımızın ilk eserlerinden itibaren çalışmalarına şöyle bir göz attım, Hüzeyme Hanım başarılı, başarılı olduğu kadar da hep istikrarlı bir çizgi takip etmiş. Eser vermeye başladığı ilk yıllarda, her yıl bir eser. Bu 2005 yılına kadar böyle devam etmiş. 2006'dan itibaren yılda iki eser. 2008 yılının ortalarındayız, demek ki tezgâhta yeni bir eser daha dokunmaya başladı diye düşündüm. Bu durumda Hüzeyme Hanım, en çok eser veren Konyalı bayan yazar olma özelliğini de elinde tutuyor.
Daha önceki kitap tanıtımları ile ilgili yazılarımda Hüzeyme Hanımın dil zenginliği konusundaki başarı ve kabiliyeti üzerinde uzunca durmuştum. Onun eserlerini okuyup anlayabilen okuyucu, özelikle genç, dil meselesini halletmiş demektir. Gerçekten bu konudaki hizmeti tartışılmaz.
Yazar eserlerini duyarak, hissederek, akıcı bir üslupla yazıyor. Okuyucusunu da âdeta elinden tutup, yaşadığı duygu yüklü âleme sürüklemek istiyor. Elimizdeki son eseri okurken yer yer merhum Kemal Edip Kürkçüoğlu'nun secîlerini hatırladım. Secî zengin bir dille mümkün. Şiir gibi bir nesir, akıcı bir üslûp... Ne güzel değil mi?
İnsan fikriyle zikriyle şükrüyle ve şahsiyetindeki gelişme ile temayüz eder. Hüzeyme Hanımın eserlerini okurken açıkça bunun farkına varıyorsunuz. Fikrî derinlik, ilâhî aşka götüren sevgi pınarındaki coşku, sezgi gücündeki erişilmezlik âdeta yazarın özelliklerini teşkil ediyor.
Hüzeyme Hanım bu güzel eserini sevgili eşi Faruk Beye ithaf etmiş. Ne güzel mutluluk. Allah huzurlarını daim eylesin.
Romantik Kitaplar, güzel eserler çıkarıyor. "Ötede" ki de aynı yayınevi tarafından basılmış. İsteyenler esere adı geçen yayınevinden ve kitapçılardan ulaşabilirler.
Değerli yazarı tebrik ediyor ve daha nice güzel eserlere diyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.