ŞEHİR KONFERANSLARINA MUSTAFA ARMAĞAN KONUK OLDU

ŞEHİR KONFERANSLARINA MUSTAFA ARMAĞAN KONUK OLDU

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Üniversitesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Şehir Konferansları'na Araştırmacı-Yazar...

A+A-
Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Üniversitesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Şehir Konferansları'na Araştırmacı-Yazar Mustafa Armağan konuk oldu. Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu'nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Konya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Akgün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Ötegen, Süleyman Şenol Aydın, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

TARİH YENİ BAŞTAN DEĞERLENDİRİLMELİ
Program kapsamında "Şehir ve Medeniyet" isimli konferans veren Mustafa Armağan, siyaset normalleşip demokrasi olgunlaşırken tarihin de yeni baştan değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Şehir, medeniyet ve tarihin hep birlikte ele alınması gerektiğini vurgulayan Armağan, "Bir milletin tarihini yanlış öğreterek köleleştirebilirsiniz. Türkiye artık kendi tarihini, kendi kimliğini öğrenmeye başladı" dedi.

KAYNAK KONEVİ'NİN ŞEHRİ KONYA'DIR

Medeniyetimizin dünyaya önemli mesajlar ve güzellikler sunduğunu belirten Mustafa Armağan, şöyle devam etti: "Bu güzelliği bizler tamamlayacağız. O güzellik bir kabuk güzelliği değildi, iç güzelliğiydi. Onu nasıl ihya ederiz, dinamizmi nasıl katarız diye çalışacağız. Bu konuda kaynak Hazreti Mevlana'nın ve Sadreddin Konevi'nin şehri Konya'dır. Bu derinliği etrafımıza yayabilirsek, Türkiye'nin Lozan'da boğulmak istendiği çuvalın ağzını açıp dünyaya söyleyeceğimiz çok şeyler olduğunu ortaya koyabileceğiz."

Büyük ilgi gören konferansın sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur Mustafa Armağan'a teşekkür ederek çiniden yapılmış sikke ile Konya'nın Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlıkları Envanteri kitabını hediye etti.

****

****

****

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.