SELÇUKLULARDA HAKİMİYET SEMBOL İLİŞKİSİ KONUŞULACAK

SELÇUKLULARDA HAKİMİYET SEMBOL İLİŞKİSİ KONUŞULACAK

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin bu haftaki programında Selçuklularda Hakimiyet Sembol İlişkisi konuşulacak.TYB Konya Şubesi kültür etkinlikleri...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin bu haftaki programında Selçuklularda Hakimiyet Sembol İlişkisi konuşulacak.
TYB Konya Şubesi kültür etkinlikleri bütün hızıyla devam ediyor. Bu hafta 16/05/2009 Cumartesi günü saat 16:00'da TYB Konya Evinde gerçekleştirilecek programda Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Çaycı Selçuklularda Hakimiyet Sembol İlişkisi konulu bir konuşma yapacak.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan TYB Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, TYB olarak genelde Türkiye özelde Konya kültürüne hizmet etmeye devam ettiklerini belirterek; 'Bu kapsamda başkenti Konya olan Selçuklulara büyük önem veriyoruz. Bu topraklardaki kültür ve medeniyetimizin yeşermesine katkı sağlayan ecdadımıza olan borcumuzu, onları anmak ve anlamak şeklinde ödemek istiyoruz. Selçukluya olan sevgimizi bu çeşit etkinliklerle göstermek onları anlamak için atılan ilk adımdır. Bunun farkındayız. Cumartesi günü saat 16:00'da TYB Konya Evinde gerçekleştireceğimiz Selçuklularda Hakimiyet Sembol İlişkisi konulu programa ilgilileri davet ediyoruz.' dedi.

Doç. Dr. Ahmet Çaycı Kimdir

1968 yılında Konya'nın Derbent ilçesinde doğdu. 1990 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Eşrefoğlu Beyliğinin Mimari Eserleri teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2000 yılında Anadolu Selçuklu Sanatlarında Gezegen Burç Tasvirleri konulu teziyle doktorasını tamamladı. 2001 yılında Yrd. Doç., 2006 tarihinde de Doçent oldu. Halen Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Ana Bilim Dalı, Türk İslam Sanatları Tarihi Bilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.