Tarihi Roman Ödülleri Sahiplerini buldu

Tarihi Roman Ödülleri Sahiplerini buldu

Tarihi Roman Ödülleri Sahiplerini buldu 3. Milletlerarası Tarihî Roman ve Romanda Tarih Bilgi Şöleni Ödülleri sahiplerini buldu Konya...

A+A-

Tarihi Roman Ödülleri Sahiplerini buldu

3. Milletlerarası Tarihî Roman ve Romanda Tarih Bilgi Şöleni Ödülleri sahiplerini buldu

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) ile birlikte düzenlediği 3. Milletlerarası Tarihi Roman ve Romanda Tarih Bilgi Şöleni'nin ikinci gününde, bir yandan ilgi çekici başlıklar altında oturumlar devam ederken, bu yıl ilk defa 'Tarihi Roman Ödülleri' de verildi. Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu'nda gerçekleşen ödül törenine AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, TYB yöneticileri, akademisyenler, yazarlar ve çok sayıda izleyici katıldı. Ödüllerle ilgili açıklama yapmak üzere kürsüye gelen TYB Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan, TYB'nin her yıl gerçekleştirdiği 'Yılın Yazar ve Fikir Adamları Ödülleri'nden ayrı olarak, bu yıl ilk defa Milletlerarası Tarihi Roman ve Romanda Tarih Bilgi Şöleni'ne özel ödül takdimine karar verdiklerini belirtti. Toplantılar, yapılan etkinlikler kadar yazarların taltifinin de gerekli ve önemli olduğunu vurgulayan Doğan, "Bu yıl Bilgi Şölenimiz kapsamında 3 değerli isme ödül veriyoruz. Bu ödüller, şüphesiz onların bugüne kadar Tarihi Roman alanında verdikleri çalışmaların bir takdiri olarak değerlendirilmelidir. Bundan sonra da düzenleyeceğimiz şölenlerde inşallah bu ödülleri vermeye devam edeceğiz" dedi.

ÜRKMEZ, BİLGİN VE AKMAN ÖDÜL ALDI

Doğan daha sonra bu yıl ödül verilen isimleri açıkladı. Ödüller; Melahat Ürkmez, İsmail Bilgin ve Beyazıt Akman'a verildi. Konyalı yazar Melahat Ürkmez'e ödülünü vermek üzere kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, kendisinin de TYB Konya Şubesi'nin bir üyesi olduğunu belirterek, sürdürülen çalışmalardan gurur duyduğunu kaydetti. Bilgi Şöleni'nin ve ödüllerin hayırlı olmasını dileyen Sorgun, bu ödüllerin yazarların omuzlarına yeni sorumluluklar yükleyeceğini belirtti. Sorgun daha sonra Melahat Ürkmez'e ödülünü takdim etti. Beyazıt Akman'a ödülü, TYB Genel Başkanı Hicabi Kırlangıç, İsmail Bilgin'e de Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı tarafından takdim edildi. TYB Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu da ödül töreninin sonunda yaptığı konuşmada, ödüllerin bu yıl ilk defa ve Konya'da veriliyor olmasının kendileri açısından özel anlamı olduğunu belirterek yazarları kutladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.