Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi KOSKİ ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde Loras eteklerine fidan dikimi gerçekleştirdi.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi KOSKİ ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde Loras eteklerine fidan dikimi gerçekleştirdi.

2008 Yılı Etkinlikler Takvimi'nin ikinci programında yazarlar, yazı, şiir ve öykülerine ilham ya da kaynaklık eden fidanları toprakla buluşturarak çevre...

A+A-

2008 Yılı Etkinlikler Takvimi'nin ikinci programında yazarlar, yazı, şiir ve öykülerine ilham ya da kaynaklık eden fidanları toprakla buluşturarak çevre ve doğaya olan bağlılıklarını sergilemiş oldular. KOSKİ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü M. Akif Sarıkaya'nın organizasyonuyla gerçekleşen programa çok sayıda yazar ailesiyle birlikte katılırken, Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şubesi de programda yer aldı. Programa AKP Konya Milletvekili Sami Güçlü de katılarak fidan dikti.
YEŞİLİ VE DOĞAYI SEVİYORUZ
KOSKİ'nin Loras Dağı eteklerindeki ağaçlandırma sahasında yazarlara bilgi veren KOSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selim Uzbaş, "Türkiye'nin geleceğine önemli bir katkı sağladığımıza inanıyoruz. Eli kalem tutan yazarlarımızı fidan dikmek üzere aramızda görmek çok güzel" dedi. TYB Konya Şubesi Başkan Vekili İbrahim Demirci de, "Güzel bir iş yaptığımıza inanıyorum. Yazarlar olarak yeşili ve doğayı seviyoruz. KOSKİ Genel Müdürümüz Ahmet Sorgun'a da bu güzel çalışmaları sürdürdükleri için teşekkür ediyoruz" dedi.
YAZARLAR HAYATIN İÇİNDE
AKP Konya Milletvekili Sami Güçlü, yazarların bir kenara çekilip toplumun gerçeklerine yüz dönen insanlar olmadığını bu etkinliğin kanıtladığını söyledi. Loras eteklerine dikilen her fidanın yarınlara yeşil bir müjde olduğunu kaydeden Güçlü, "Yazarlar her zaman hayatın içindedirler. Ve hayata bir fidan dikerek yazılarıyla, düşünceleriyle şekillendirdikleri coğrafyaya ayrıca renk katmışlardır. Ben de yazarlar ailesinin bir ferdi olarak burada olmaktan mutluyum" dedi.
BİN 1000 FİDAN DİKİLDİ
Hafta sonunda gerçekleşen programda bin 100 katran fidanı toprağa dikildi. Programda KOSKİ Genel Müdürlüğü misafirlere kumanya dağıtırken, yazarlar yüksek tepelerden eşsiz Konya manzarasını izleme fırsatı buldular.
Merhaba

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.