TYB 2008 programını açıkladı

TYB 2008 programını açıkladı

25 Şubat 2008 PazartesiTYB Konya Şubesi'nin 2008'de yapacağı faaliyetleri bir basın toplantısı ile açıklandı. TYB Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya...

A+A-

25 Şubat 2008 Pazartesi
TYB Konya Şubesi'nin 2008'de yapacağı faaliyetleri bir basın toplantısı ile açıklandı.

TYB Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu; Başkan Yardımcısı M. Ali Köseoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Dr. Muammer Ulutürk ve Duran Çetin'le beraber geçtiğimiz Pazartesi günü Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen, Cemiyet Başkanı Sefa Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Oranlı'nın da hazır bulunduğu bir basın toplantısı ile 2008 yılında icra edecekleri kültürel etkinlikleri ve ilimize getirilecek değerli konuşmacıları kamuoyuna açıkladı. Konyamız'ın en seçkin, en üretken sivil toplum kuruluşlarından biri olan TYB Konya şubesi Mart-kim dönemleri arasında gerçekleştireceği 24 haftalık etkinliğin yanı sıra çevre il ve ilçelerdeki tarihi mekanlara düzenlediği gezilerle tarihin ışığını canlandırma, hem geçmişten günümüze kadar olan zaman dilimlerini bünyesinde barındırdığı yazar çizer ve şairlerin gözünde, gönlünde ve hayalindekileri güçlü kalemleri ile gazete ve dergi sayfalarına dökerek ülke ve bölge halkının bilgisine sunup bu yerler üzerindeki tarihi yerlerden haber almalarını sağlamaktadır.

Bu tür organizasyon çalışmalarına ülke kültüründe bilgili ve bu işe gönlünü vermiş bir bilge başkanın ve en az onun kadar ülkesini, kültürünü seven, üretken yazar, şair ve öykü ustalarının katkısı tabiî ki büyük olur. Onun için atalarımız ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz kelimesi çok kullanılırlar. İşte bu cümleyle biraz TYB Konya şubesinin bu yılki programlarının içeriğine bakarsak bu programların ne derece önemli, ne derece kıymetli ve kültüre hizmet edenleri teşvik edici programlar olduğunu daha iyi anlarız.

Bir de bunca yıl emek verilip yapılan programların söz uçar yazı kalır düşüncesi ile kitaplaştırılması sanırım yalnız TYB Konya şubesine has bir çalışmadır. Sözün uçtuğu yerde yazının kaldığı muhakkak ki doğrudur. Çünkü biz de kuruluşun içinde ve daima takipçisi olduğumuz, bazen de konuşmalarımız olduğu halde yılın sonunda çıkan kitaptan bunları okumak bizi bile şaşkınlığa sevk etmektedir. Yolun açık, kültürün verimli ve bunların da ürünü bol olsun teşekkürler Sayın Ahmet Köseoğlu.

Burada bir iki tane daha Konyamız'da çalışkan ve faal sivil toplum kuruluşundan bahsedeceğim. Bunlar Salı akşamları Sille Kültür Evi'nde yıl boyu hiç aksamadan Konya Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü tarafından tertip edilen ve her kesimden konuşmacıların katıldığı güzel programlarda Konya kültürüne önemli katkılar sağlamaktadır. Ayrıca yine MÜSİAD tarafından Cuma akşamları tertip edilen gerek il içinden, gerekse il dışından değerli konuşmacıların katıldığı ve güzel bilgilerin aktarıldığı programlar. Yine BİLKAD 1 yıldan fazla süredir Cumartesi günleri çok verimli akademik söyleşileri ve salı günleri de Salı Söyleşileri'ni aksatmıyor. Ben burada şehrimiz ve şahsım adına TYB Konya şube başkanı Sayın Ahmet Köseoğlu'na, Konya Aydınlar Ocağı Başkanı Dr Sayın Mustafa güçlüye Bilkad başkanı Sayın Mustafa Aydın beye teşekkürlerimi arz edip bu özverili çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Saygılarımla
Memleket

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.