TYB 2011 BAHAR DÖNEMİ PROĞRAMLARINI AÇIKLADI

TYB 2011 BAHAR DÖNEMİ PROĞRAMLARINI AÇIKLADI

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, 2011 Bahar ayında gerçekleştireceği kültürel etkinlikleri belirledi.TYB Konya Şubesi olarak özelde Konya,...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, 2011 Bahar ayında gerçekleştireceği kültürel etkinlikleri belirledi.
TYB Konya Şubesi olarak özelde Konya, genelde Türk kültür ve sanatını canlı tutmak amacıyla yıl boyunca düzenlenecek faaliyetleri, bu yıl Bahar ve Güz Dönemi faaliyetleri olarak ikiye ayırdıklarını belirten Şube Başkanı Bekir Şahin, 2011 Bahar Dönemi Kültürel Faaliyetleri'nin belirlendiğini söyledi. Şahin, takvime bağlı olarak gerçekleştirilecek programların ilkinin 19 Mart 2011 Cumartesi günü başlayacağını ifade ederek, "Takvimden bağımsız olarak TYB Konya Evi'nin bahçesinde fotoğraf ve resim sergileri de gerçekleştirilecek" dedi. Geçtiğimiz yıllarda Konya merkez ve ilçelerine yapılan "Yazılacak çok şeyimiz var" başlığı altında düzenlenen geziler kapsamında bu yıl da Gökyurt'a (Gilistra) şair, yazar ve kültür adamlarıyla birlikte gezi düzenlemeyi planladıklarını kaydeden Şahin, takvime bağlı programların yanı sıra Osmanlı Türkçesi Kursu, Şehir Okumaları gibi faaliyetlere de imza atılacağını vurguladı.
TYB Konya Şubesi'nin 2011 Bahar Dönemi Programları içerisinde, paneller, yazarlar buluşması, gelenekselleşen çocuk şenliği, âşıklar şöleni ve çeşitli sergilerin de yer alacağını belirten Şahin, 2011 yılı Bahar Dönemi kültürel etkinliklerinin 19 Mart 2011 Cumartesi günü başlayıp, 23 Temmuz 2011 tarihine kadar 20 planlı program olarak gerçekleştirileceğini ekledi. TYB Şube Başkanı Bekir Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: "Bilindiği üzere 2011 yılı "Mehmet Akif Yılı" olarak ilan edildi. Millî şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile ilgili önemli programlar gerçekleştirilecek" dedi.
TYB Konya Şubesi'nin 2011 Bahar Dönemi Kültürel Etkinlikleri 19 Mart Cumartesi günü, Prof. Dr Saim Sakaoğlu, Av. Mehmet Ali Uz, Prof. Dr. Ahmet Sevgi, Doç. Dr. Caner Arabacı ve Hasan Yaşar'ın katılacağı "10. Yılını Geride Bırakan Akademik Sayfalar ve Konya Kültürüne Katkıları" konulu panelle başlayacak. Program, saat 14.00'te Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. Şahin, "Konya'nın kültür ve sanatının en iyi şekilde yansıtılıp hakkıyla gelecek kuşaklara aktarılmasını amaçlıyoruz. Bu sebeple bu yeni dönemin de oldukça verimli geçeceğine inanıyoruz. TYB'nin bütün gönül dostlarını, kültür adamlarını, ilgili tüm kesimleri programlarımıza davet ediyoruz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.