TYB Genel Merkezi'nden Konya'ya övgü

TYB Genel Merkezi'nden Konya'ya övgü

TYB Onursal Başkanı Mehmet Doğan, Konya Şubesi'ne övgüler yağdırdı. Doğan, "Konya Şubemizin kapıları her zaman açık" dedi.29 Mart 2010 / 00:08ReklamTürkiye...

A+A-

TYB Onursal Başkanı Mehmet Doğan, Konya Şubesi'ne övgüler yağdırdı. Doğan, "Konya Şubemizin kapıları her zaman açık" dedi.
29 Mart 2010 / 00:08ReklamTürkiye Yazarlar Birliği (TYB)'nin 16. Olağan Genel Kurul toplantısı cumartesi günü saat 10'da Vakıflar Genel Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Türkiye'nin dört bir yanından TYB üyesi yazarların katıldığı genel kurulda İbrahim Ulvi Yavuz güven tazeleyerek yeniden TYB Genel Başkanı seçildi. Programda TYB Konya Şubesi'nden de övgüyle söz edildi.

AHMET KÖSEOĞLU'NA TEŞEKKÜR BERATI
TYB Konya Şubesi'nin önceki başkanı ve Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Köseoğlu'na Teşekkür Beratı takdim edildi. Beratı TYB Onursal Başkanı Mehmet Doğan takdim ederken Konya Şubesi'nin çalışmalarından da övgüyle söz etti. Doğan, "Ahmet Köseoğlu'na 'teşekkür beratı' takdim ediyoruz ama bunun 'takdir beratı' olması lazım. Ahmet Köseoğlu yıllardır Konya Şubemizin başında önemli hizmetlere vesile oldu. Yaptıkları işin beğenilmesinin beyanı açısında bu berat önemli" dedi.

KONYA'DA HER HAFTA BİR ETKİNLİK VAR
Konya Şubesi'nin çalışmalarının Konya dışında da hissedildiğini anlatan Doğan, "Bugün Konya'ya gittiğinizde TYB Şubesi'nin kapısını açık bulursunuz. Konya'da her hafta bir kültürel etkinlik var. Bunu takdir etmemek mümkün değil. Ahmet Köseoğlu'dan sonra da arkadaşlarımız başlatılan bu güzel uygulamaya devam ediyorlar. Kendilerini kutluyorum" dedi.

KÖSEOĞLU: TYB İLE BÜYÜDÜK
Teşekkür beratının kendisini mutlu ettiğini söyleyen Ahmet Köseoğlu da, TYB'nin öneminden bahsetti. "Çocukluğumuzda ve gençliğimizde TYB'yi gıpta ile takip ettik" diyen Köseoğlu sözlerini şöyle tamamladı: TYB bize çok şey verdi. TYB Konya Şube Başkanlığı da çok şey öğretti. Şunu açıkça ifade etmeliyim ki ben TYB ile birlikte büyüyorum.


DİLİPAK: TÜRKİYE TOPRAKLARI KUTSAL


TYB'nin konuğu olan Abdurrahman Dilipak, Türkiye'nin kutsal topraklar üzerinde yer aldığını söyledi. Dilipak, "Hz. Adem'in ömrünün büyük kısmı Urfa bölgesinde geçmiştir" dedi.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, 2010 yılının üçüncü etkinliğinde gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak'ı ağırladı. Programa AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, BBP İl Başkanı Hüseyin Arı, Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, İl Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Cemil Paslı, çok sayıda akademisyen, gazeteci ve yazar topluluğu katıldı. Bu tür etkinliklerin aslında camilerde yapılması gerektiğini ifade eden Abdurrahman Dilipak, camilerin sadece mescit görevi görmemesi gerektiğini, hak ve sorumluluklarımızın konuşulduğu mekânlar da olması gerektiğinin altını çizdi.

TÜRKİYE DÜNYANIN EN ZENGİN ÜLKESİ
Anadolu'nun gerek coğrafi, gerek politik gerekse stratejik açıdan dünyanın en önemli toprak parçası olduğunu belirten Dilipak, "Bu topraklar kutsaldır. Hz. Adem'in ömrünün büyük kısmı Urfa bölgesinde geçmiştir. Arz-ı Mev'ud denilen bölgeler aslında muvahhitlere vaat edilmiştir. Dünyanın en radikal sularının olduğu yer Türkiye'dir. Ama ne acıdır ki balık ithal eden bir durumda bırakılmışız. Rusya ve Sibirya'daki maden çeşitliliği bile Türkiye'den azdır.

Boraks madeni dünyada sadece Türkiye'de vardır. Sadece boraks madeni bile Türkiye'yi Suudi Arabistan'dan bile zengin yapabilir. Mazı dağının altında fosfat rezervi vardır. Ama bu fosfatı çıkar(a)madığımız için ithal ediyoruz. Dünya'da yaşayıp da Türkiye'de yaşamayacak hiçbir canlı türü yoktur. Bu ülkede hem hurma hem çay yetişir; hem deve hem de penguen yaşayabilir" dedi.

HİNDİSTAN'DAKİ KONYALILAR
Asya kıtasının yarısının Rusya olduğunu belirten Dilipak şöyle devam etti: Hindistan eski bir Türk memleketidir. Buradaki Türklerin bir kısmı aslında Konya'dan gitmiştir. Taç Mahal'in malzemeleri ve ustaları Konya'dan gitmiştir. Program sonunda TYB Konya Şube Başkanı Bekir Şahin, Abdurrahman Dilipak'a bir ebru tablo hediye etti. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan da yazar Dİiipak'a yayınlarından oluşan eserlerihediye etti.

http://www.memleket.com.tr/news_detail.php?id=61825

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.