TYB'DE AHMET HAŞİM PANELİ

TYB'DE AHMET HAŞİM PANELİ

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ölümünün 75. Yılında Ahmet Haşim'i bir panel ile anıyor. 2008 yılı kültürel etkinlik takvimindeki programları...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ölümünün 75. Yılında Ahmet Haşim'i bir panel ile anıyor. 2008 yılı kültürel etkinlik takvimindeki programları sürdüren TYB Konya, Yazarlar Birliğinin kuruluşunun 30. Yıldönümü münasebetiyle bir anma programı gerçekleştiriyor. Selçuk Üniversitesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Tekin, Doç.Dr.Âlim Gür ve TYB Konya Şubesi Başkan Vekili Dr. İbrahim Demirci'nin konuşmacı olarak katılacakları panel "Ölümünün 75. Yıldönümünde Ahmet Haşim ve Eseri" adını taşıyor. Konuşmacılar Ahmet Haşim ve Yahya Kemal şiiri, psikolojisi ve kişiliğinin karşılaştırılması, Ahmet Haşim ve Dergâh Mecmuası ile Ahmet Haşim'in nesirlerinin değerlendirilmesi üzerinde duracaklar.
TYB'den yapılan açıklamada TYB Konya Şubesinin eski Adliye Arkasındaki TYB Konya Kültür evinde 31 Mayıs 2008 Cumartesi günü saat 16.00'da gerçekleştirilecek panele tüm ilgililer davet edildi.
Konu : Ölümünün 75. Yılında Ahmet Haşim ve Eseri
Konuşmacılar : Prof. Dr. Mehmet TEKİN
Doç. Dr. Âlim GÜR
Dr. İbrahim DEMİRCİ
Yer : TYB Konya Kültür Evi/Eski Adliye Arkası
Tarih : 31 Mayıs 2008
Saat : 16.00

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.