TYB'de Ramazan coşkusu

TYB'de Ramazan coşkusu

15 Mart'ta başladığı 2008 yılı etkinliklerine aralıksız devam eden Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, Ramazan'da da bir dizi etkinlik düzenleyecek....

A+A-

15 Mart'ta başladığı 2008 yılı etkinliklerine aralıksız devam eden Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, Ramazan'da da bir dizi etkinlik düzenleyecek. Her cumartesi gerçekleştirdiği kültür-sanat toplantılarının yanı sıra yaz günlerinde Yahya Kemal Günleri adı altında okumalar gerçekleştiren TYB Konya Şubesi, Ramazan coşkusunu çeşitli programlarla renklendirmeye hazırlanıyor.
HAVUZBAŞI SOHBETLERİ GELENEKSELLEŞTİ
TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, 2008 yılı başında ilan ettikleri ve bir takvimle tüm kamuoyuna duyurdukları Kültürel Etkinlikler dizisinin başarılı bir şekilde bugüne kadar tertip edildiğini söyledi. Türkiye'nin ve Konya'nın önemli kültür, sanat, fikir, düşünce ve siyaset adamını TYB'de ağırladıklarını anlatan Köseoğlu, "TYB Konya Şubesi'nin cumartesi havuzbaşı sohbetleri artık gelenekselleşmiştir. Bugüne kadar TYB'nin ferdi olan diğer arkadaşlarımızla birlikte karalaştırdığımız ve tertip ettiğimiz programlara olan katılım bizi memnun etmiştir. Konya'da kültür ve sanatın coşkun bir şekilde varlığı, TYB'nin programlarına olan taleple gözler önüne serilmektedir" dedi.
RAMAZAN AKŞAMLARI DAHA DA RENKLENECEK
Ramazan'la birlikte akşam vakitlerinde insanların sohbet halkalarında bir araya gelme ihtiyaçlarının arttığına değinen Köseoğlu, TYB Konya Şubesi'nin faaliyet takviminde Ramazan günlerinin de ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Köseoğlu, "Huzur Sohbetleri adı altında gerçekleştireceğimiz Ramazan programları 6 Eylül'de Prof. Dr. Zekeriya Güler'in 'Ramazan İkliminde Hz. Peygamber programıyla başlayacak. 13 Eylül'de Doç. Dr. Muhittin Uysal 'Tasavvuf Hadis İlişkisi' üzerine konuşacak. Son olarak ise Prof. Dr. Emine Yeniterzi, 'Klasik Türk Edebiyatı'nda Ramazan ve Bayram' konusunu ele alacak. Programların tamamı teravih sonrasında TYB Konya Şubesi'nde gerçekleşecek olup ayrıca Meddah-ı Fakir Yusuf Duru da tüm programlarda gösteri sunacak" diye konuştu. Köseoğlu, Ramazan'ın ülkemize ve dünya Müslümanlarına huzur getirmesini dileyerek, Ramazan'ın hayırlara vesile olmasını diledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.