TYB'den İsrail'e protesto

TYB'den İsrail'e protesto

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, İsrail tarafından Filistin'in Gazze Şeridinde gerçekleştirilen cinayetleri kınayan bir açıklama yaptı. TYB...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, İsrail tarafından Filistin'in Gazze Şeridinde gerçekleştirilen cinayetleri kınayan bir açıklama yaptı. TYB Konya Şubesi Yönetimi tarafından yapılan açıklamada İsrail saldırılarının "devlet terörüne dönüştüğü, bu terörün ve ona destek sağlayan ABD'nin nefretle kınandığı ifade edilerek bu konuda acilen yetkililerden somut adımlar görmek istendiği belirtildi. TYB Konya Şubesi Yönetiminin yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi:
İsrail'in gerek geçmişte gerekse son dönemde gerçekleştirmiş olduğu saldırılar sadece Filistin'de yaşayan Müslümanlara değil bütün insanlık değerlerine, onuruna, haysiyetine yapılan bir saldırıdır. Bu cinayetler insana insan olma özelliği katan bütün değerleri yok sayarak hükümsüzleştirmektedir. İnsanda nefret uyandıran ve kadın, çocuk, sivil, asker ayrımı gözetmeyip İslam'ın kutsal mekânları olan camileri de hedef alan bu terör karşısında vicdanı olan bütün insanlığı tepki vermeye çağırıyoruz. Artık "bir milletin toptan ortadan kaldırılmasına" dönüşen İsrail'in "devlet terörünü" ve ona koşulsuz destek sağlayarak işbirlikçisi ve hamisi olan Amerika'yı kınıyoruz, hemen yanı başındaki Filistinlilerin tecrit edilmesine sınırlarını kapatarak kayıtsız kalan Mısır ve Kuveyt olmak üzere diğer dolaylı işbirlikçileri de insafa davet ediyoruz. Yapılanın adının doğru konulması gerekmektedir. Bu bir saldırı değil cinayettir, katliamdır. Bir milleti dünyanın gözü önünde yok etme girişimidir. Bu konuda yetkili olan kişi ve kurumlardan görev, yetki ve sorumlulukları ölçüsünde daha somut adımlar atılmasını, ambargonun delinerek Gazze'ye yardım edilmesini ve insafsız cinayetlerin derhal durdurulmasını bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.