TYB'nin yeni başkanı Bekir Şahin oldu

TYB'nin yeni başkanı Bekir Şahin oldu

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin 8. Olağan Genel Kurulu Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Bekir Şahin...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin 8. Olağan Genel Kurulu Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Bekir Şahin başkanlığa getirildi.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi (TYB)'nin genel kurulu geniş bir katılımla Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda, (cumartesi) saat 11'de gerçekleştirildi. Genel Kurula Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya milletvekilleri Hüsnü Tuna, Harun Tüfekçi, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gümrah, Niğde İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Ayduğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Konya Ticaret Borsası Başkanı M. Uğur Kaleli, Niğde AK Parti İl Başkanı Yaşar Ataç, Konya Sivil Toplum Örgütleri Platformu İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, Konya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sefa Özdemir, Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman'ın yanı sıra akademisyenler, yazarlar, şairler ve TYB Konya Şubesi üyeleri katıldı.
TYB KONYA'DA BİR OKUL OLMUŞTUR
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından ardından kürsüye gelen TYB Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi olarak 1994 yılından itibaren canla başla çalıştıklarını, özellikle Konya kültürünün ve birikimlerinin tanıtılması noktasında düşen görevleri yaptıklarını söyledi. Köseoğlu, TYB Konya Şubesinin Konya'da bir okul olduğunu ifade ederek Niğde'deki görevi dolayısıyla TYB Konya Şubesindeki vazifesini yeni seçilecek olan yönetime bıraktığını ancak manevi olarak desteklerinin devam edeceğini söyledi.
VALİ DOĞAN: MÜTEŞEKKİRİZ
Kürsüye gelen Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ise TYB Konya Şubesi'nin Konya kültürüne hizmet ettiğini ifade ederek bu noktada kendilerine müteşekkir olduklarını belirtti. Vali Doğan, belediyelerin, ticaret odası, sanayi odası gibi kurumların TYB gibi kuruluşlara yardımcı olmalarını istedi. Konya kültürüne hizmet maksadıyla yapılan onca çalışmayı takdirle karşıladığının altını çizen Doğan, icra edilen programlara emeği geçenleri tebrik etti.
ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATILDI
Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna da TYB Konya Şubesi'nin özverili çalışmalarıyla gündemde olmaya devam ettiğini belirtti. TYB'yi her zaman takdirle takip ettiklerini vurgulayan Tuna, "Bu çalışmalarda görev alan arkadaşlarımız kutluyorum. Aynı özverinin devamını diliyorum" dedi.
KÜLTÜR VE SANATA KATKI TAKDİR EDİLDİ
Protokol konuşmalarının ardından TYB ve Konya Şubesi'nin çalışmalarının konu edildiği bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha sonra kültür ve sanata desteklerinden TYB Yönetim Kurulu'nun kararıyla KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve Ahmet Köseoğlu'na Konya Valisi Aydın Nezih Doğan plaket takdim etti. Törende daha sonra Konya'daki yaygın ve yerel basın kuruluşlarına da birer plaket takdim edildi. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de Ahmet Köseoğlu'na çalışmalarından dolayı çeşitli hediyeler verdi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan da Kültür Müdürlüğü'nün yayınlarından hediyeler sundu. Daha sonra toplu fotoğraf çektirildi.
SEÇİMDE TEK LİSTE VARDI
TYB Konya Şubesi'nin yeni yönetim ve denetim kurulu seçimi için divan başkanlığına Mehmet Ali Uz seçildi. Duran Çetin ve Muammer Ulutürk de divan kâtipliği yaptılar. Tek liste ile ve açık oylama ile gerçekleştirilen seçimde Bekir Şahin TYB Konya Şubesinin yeni başkanı oldu. Yönetim kurulu üyelikleri de şu şekilde oluştu: Asil: İbrahim Demirci, M. Ali Köseoğlu, Hayri Erten, Bekir Biçer, Mustafa Durdu, Ali Işık. Yedek: Hüzeyme Yeşim Koçak, Aziz Ayva, Muammer Ulutürk, Ali Fuat Baysal, Zeki Oğuz, Duran Çetin, Saffet Yurtsever. Denetim Kurulu Asil: Haşim Karpuz, Nazmi Zengin, Nuri Şimşekler. Denetim Kurulu Yedek: Abdullah Harmancı, Melahat Ürkmez, Ahmet Aksoy seçildi.
Törenin sonunda TYB Konya Şubesi'nin yeni başkanı Bekir Şahin bir teşekkür konuşması yaptı. Şahin, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi olarak kültürün ve medeniyetin nabzını tutmaya, Konya kültürüne hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.