YAZARLAR BAŞKANLARLA BULUŞTU

YAZARLAR BAŞKANLARLA BULUŞTU

TYB Konya Şubesi, belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Heyet KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun'u da ziyaret etti TYB Konya Şubesi Başkanı...

A+A-

TYB Konya Şubesi, belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Heyet KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun'u da ziyaret etti


TYB Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri M. Ali Köseoğlu, Doç. Dr. Mustafa Demirci, Mustafa Durdu, Bekir Biçer, Saffet Yurtsever, Zeki Oğuz ve Dr. Muammer Ulutürk, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'yi ve Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı'yı ziyaret ettiler. TYB Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu başkanlığındaki heyet ilk olarak Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye tebrik ziyaretinde bulundu. Köseoğlu, Başkan Hançerli'ye hitaben "Karatay'a ikinci defa başkan seçilerek vatandaşlarımızın teveccühüne mazhar oldunuz. Bu da sizin çalışmalarınızın takdir gördüğü anlamını taşımaktadır. Vatandaşlarımızın menfaatine ve kültür ve sanata dair yapacağınız çalışmaların daima destekçisi olacağız. Konya'da kültür işlerine gerekli desteği vereceğinizden kuşkumuz yoktur." dedi. Başkan Mehmet Hançerli de seçim çalışmaları sırasında bazı hoş olmayan hadiselerin yaşandığını ifade ederek; "Muhaliflerimiz tarafından iftiraya varan açıklamalar yapılmış olmasına rağmen vatandaşlarımız çalışmalarımıza sahip çıkmıştır. Gerek seçimden önce gerekse seçimden sonra Karatay belediye başkan adaylarından Sayın İlyas Kiraz Bey bizleri ziyaret etme nezaketinde bulundular. Bu çok sevindirici bir durumdur. Barış içinde seçimler yapıldı. İnşallah hizmetimiz bütün hızıyla devam edecektir." dedi. Daha sonra TYB heyeti Başkan Hançerli'ye çeşitli yayınlardan bir demet hediye etti.
MERAM KONYA'NIN YILDIZI OLACAK
TYB Konya Şubesi Karatay Belediyesini ziyaretinin ardından Meram Belediye Başkanlığına seçilen Dr. Serdar Kalaycı'ya da hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Meram Belediyesinin çiçeği burnunda Belediye Başkanı Serdar Kalaycı bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, "Meram bölgesi yeni dönemde yapılacak güzel çalışmalarla Konya'nın yıldızı olacağını ifade ederek Meram Belediyesinin her zaman olduğu gibi Konya'nın kültür ve sanatına katkıda bulunacağını ümit ettiklerini belirtti. Meram'ın yeni ve genç yüzü Dr. Serdar Kalaycı ise Meram halkının projelerini beğendiğini ve bunu rekor bir oyla gösterdiğini belirterek Meram'ı hizmette daha ileriye götürmek için yapılması gerekenleri fazlasıyla yapacaklarını ifade etti. TYB'nin etkinliklerine de geleceğini ifade eden Kalaycı'ya TYB heyeti çeşitli kitaplar hediye etti.
KOSKİ'YE ZİYARET
TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Meram Belediyesini ziyaretin ardından KOSKİ Genel Müdürüne teşekkür ziyaretinde bulundu. Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, Konya'da kültür ve sanata verdiği destekten dolayı KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun'a teşekkür ederek TYB ve KOSKİ olarak düzenlenecek Su Sempozyumu'nun Konya için son derece önemli olduğunun altını çizdi. Bir süre önce gittiği Bosna Hersek ve Makedonya hakkında bilgiler veren Ahmet Sorgun, kardeş şehirler projesinin büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek ecdat yadigârı olan Balkanlara gerekli önemin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.