Adalet Parkı şiirle renklendi

Adalet Parkı şiirle renklendi

Karatay Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen "Karatay Şiir Akşamı" Adalet Parkı'da gerçekleşti....

A+A-

Karatay Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen "Karatay Şiir Akşamı" Adalet Parkı'da gerçekleşti. Programa AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Karatay Kaymakamı M. Hakan Güvençer, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, AK Parti Karatay İlçe Başkanı İsa Küçükkerniç, AK Parti eski Konya Milletvekili Halil Ürün, TYB üyeleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda şiir sever katıldı.
BELEDİYELER SANATÇILARA SAHİP ÇIKMALI
Program öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, Konya'nın son 10 yılına damgasını vuran TYB'nin her yılbaşında ilan ettiği faaliyet takviminde yer alan kültür ve sanat etkinlikleriyle önemli bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Köseoğlu, Konya'dan bir medeniyet ve tarih merkezi olarak bahsetmenin böyle programlarla mümkün olduğunu kaydederek, "Biz inanıyoruz ki, şehirlerimizin geçmişlerindeki kültürel derinliğe nüfuz etmek günümüzün üreten sanatçılarıyla, fikir ve bilim adamlarıyla, onların gelecekte anlamı daha bariz bir şekilde ortaya çıkacak olan eserleriyle mümkün olacaktır" dedi. Konya'nın birbirinden değerli yazar, şair ve fikir adamına ev sahipliği yapması bakımından ülkemizdeki pek çok şehirden şanslı olduğunu belirten Köseoğlu, "Yazarlarımızın, şairlerimizin yaşadıkları şehirdeki sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve dernekler tarafından her fırsatta hatırlanması, onları ve üretimlerini canlı kılacaktır. Şehrin sanatçısına sahip çıkan, onları koruyup gözeten, ürettiklerine değer veren idareciler, sorumlu bulundukları şehre karşı önemli bir görevi yerine getirmiş sayılacaktır" diye kaydetti.
HANÇERLİ'DEN GERLENEKSELLEŞTİRME SÖZÜ
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediye olarak altyapı hizmetlerinin yanı sıra, kültürel etkinlikler yaparak da insanların gönül teline dokunmak istediklerini belirterek "Şiir, uykusuz gecelerde yıldızlarla kurulan dostluk köprüsüdür" dedi. Karatay Adalet Parkı'nda bu yıl ilk defa gerçekleşen şiir akşamının fevkalade etkileyici bir atmosferde gerçekleştiğinin altını çizen Hançerli, "TYB Konya Şubesi ile bundan sonra her yıl burada şiir şölenleri düzenlemeye devam etmek istiyoruz. Bu yıl birincisini düzenlediğimiz şiir akşamı inşallah gelecek yıllarda gelenekselleşmiş olacak. Karatay'ı kültürel anlamda da geliştirmek için bu programlara ihtiyacımız var" dedi.
ŞÖLEN MUHTEŞEMDİ
Karatay Kaymakamı M. Hakan Güvençer ve Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı'nın selamlama konuşmalarının ardından şiir şölenine geçildi. Ahmet Efe, İbrahim Demirci, M.Tahir Sakman, Mehmet Uğurlu, Bülent Sönmez, Ş.Halis Çalış, Mehmet Solak, Osman Özbahçe, Murat Güzel, Akif Kuruçay, M.Ali Köseoğlu ve Atilla Yaramış'ın şiirlerini seslendirdiği gecede şiir severler unutulmaz anlar yaşadılar. Programın sonunda şairlere plaket takdim edilirken başkan Hançerli, geceye katılan şairlere tek tek teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.