İNCİLA HUZMELERİ

İNCİLA HUZMELERİ

İNCİLA HUZMELERİSeher AYDINZeyneb SELEMEElif NURMillet olarak bütün çağları kuşatan ve insanlığa asırlar boyunca sevgi, kardeşlik, hoşgörü, adalet,...

A+A-

İNCİLA HUZMELERİ
Seher AYDIN
Zeyneb SELEME
Elif NUR

Millet olarak bütün çağları kuşatan ve insanlığa asırlar boyunca sevgi, kardeşlik, hoşgörü, adalet, iyilik ve güzellik rayihaları yayan zengin bir kültür ve medeniyet tarihine sahibiz. Bu kültür ve medeniyetin mimarları, bu milletin temellerini oluşturarak birlik ve dirliğini sağladıkları gibi, zamanın sarsıntılarına karşı da kuvvetli birer dayanak olurlar.
Bu temellerin bir tanesi de yedi yüzyılı aşkın bir zamandır insanlığı sevdi ve muhabbet merhamiyle saran, afv ve hoşgörü eczasıyla tedavi eden Gönüller Tabibi Mevlana Celaleddin Rümi'dir.
Çağları aşan daveti ve engin hoşgörüsüyle esas olanın hata yapmamak değil, yapılan hatadan pişmanlıkla tövbe etmek olduğunu vurgular ve kapının herkese her daim sonuna kadar açık olduğunu bildirir.
Bizler de, sekülarizmin kıskacında birçok değerlerin unutulduğu, küreselleşme içinde kaybolmaya yüz tutulduğu bir zaman diliminde bu çağrıya her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız olduğunu düşunüyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.