Konevi Okumaları başladı.

Konevi Okumaları başladı.

TYB Konya Şubesi'nde dün akşam ilki gerçekleştirilen etkinliğe Konya eski Milletvekili Hüseyin Arı, TYB Konya Şube Başkanı Bekir Şahin, MEBKAM Başkanı...

A+A-

TYB Konya Şubesi'nde dün akşam ilki gerçekleştirilen etkinliğe Konya eski Milletvekili Hüseyin Arı, TYB Konya Şube Başkanı Bekir Şahin, MEBKAM Başkanı Hasan Yaşar ile kültür sanat adamları katıldı.

Programın başında kısa bir konuşma yapan TYB Konya Şube Başkanı ve MEBKAM Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Şahin, bu yıl "Şehir Okumaları"nın altıncısını düzenlediklerini belirterek, "Şehir okumaları kapsamında bu yıl MEBKAM ile birlikte "Konevi Okumaları"nı başlatıyoruz. Bu okumalar şehrin ruhunun canlı tutulması adına çok büyük önem taşımaktadır. Konevi okumaları; mazlum insanların katledildiği, korumasız insanlara devlet terörünün uygulandığı çok anlamlı bir zamanda başlamış oldu. Sadreddin Konevi, yaşadığı devir itibariyle dünyada barış ve kardeşliği tesis etmek için mücadele eden çok önemli bir mütefekkirdi. Yeryüzünde barut kokularının, kan dökmelerin durması için Konevi'nin düşünce ve fikirlerini anlamaya bugün dünden daha fazla ihtiyaç hissediyoruz" dedi.

Sadreddin Konevi'nin "Mir'atü-l Arifin" adlı eserinin ilk bölümü okunarak "Konevi Okumaları" başladı. Çarşamba günleri saat 18.00'da başlayacak okumalar TYB Konya Şubesi'nde yaz boyunca devam edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.