Konyalı yazarlar Bor'a hayran kaldı

Konyalı yazarlar Bor'a hayran kaldı

Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi heyetini Üstün Park'ta ağırladı. Heyeti karşılayanlar arasında Niğde İl Milli...

A+A-

Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi heyetini Üstün Park'ta ağırladı. Heyeti karşılayanlar arasında Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile Müdür Yardımcısı Yusuf Tüfekçi de yer aldı. 'Yazılacak Çok şeyimiz Var' gezileri kapsamında, KOP İdaresi Basın Müşaviri Halil İbrahim Tongur'un organizesiyle Bor ve civarına gezi düzenleyen Konyalı yazarları ağırlamalarından dolayı Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat'a teşekkür eden TYB Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu, "Daha Niğde'ye girmeden, onun giriş kapısı mahiyetindeki güzel ilçemiz Bor'da olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Öğrendik ki belediye başkanımız Sıtkı Erat, hem yazarı hem de yazanı çok seviyormuş. Bu durum da Bor'un ne kadar şanslı olduğunun büyük bir kanıtıdır. Bizler de Bor'da gördüğümüz güzellikleri gittiğimiz yerlerde anlatarak, yazılarımıza dahil ederek daha çok tanınması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

OSMANLIYA TOP ÜRETEN İLÇE

M. Ali Köseoğlu'nun ardından söz alan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat da ilçenin tabi ve tarihi değerleri hakkında bilgiler verdi. Erat, "En önemli geçim kaynağı tarım olan ilçemiz ticarette özellikle deri fabrikalarıyla ile dünyaya ün salmaktadır. Bu konuda Konya'nın ayakkabı üssü olması, Konya ile Bor'un ilişkilerini geliştirmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Osmanlı döneminde top üretim merkezi haline gelen ilçemizin ismi Yunanca 'poros'tan gelir. Yunanca Poros ve Fransızca Bore'dur.Bu kelime yol ve deniz limanı anlamlarına gelir. Türkçede ise ziraata elverişli olmayan toprak demektir" diye konuştu. Erat, Konyalı yazarları ilçede ağırlıyor olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.

YAZARLAR BOR'A HAYRAN KALDI

Konuşmaların ardından TYB Konya Şube Başkanı Köseoğlu, Bor Belediye Başkanı Erat'a 'Karatay' kitabını hediye etti. Daha sonra Bor'un tarihi ve tabi güzellikleri ziyaret edildi. Heyet, Kemerhisar-Tyna Su Kemerleri ve Tarihi Roma Havuzu'na hayran kaldı.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.