Kutlu Âşklar Bayramı

Kutlu Âşklar Bayramı

Son Durum Ve Kutlu Âşklar Bayramı Geçen hafta yeni seçilen veya güven tazeleyen belediye reislerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Tabiî TYB Konya...

A+A-

Son Durum Ve Kutlu Âşklar Bayramı

Geçen hafta yeni seçilen veya güven tazeleyen belediye reislerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Tabiî TYB Konya Şubesi olarak. Edindiğim izlenimlerden kısaca bahsetsem iyi olur kanaatindeyim.

KARATAY

Karatay Belediyesinde oylarını artırarak güven tazeleyen Mehmet Hançerli'yi daha azimli ve candan bulduk. Karatay için daha güzel projelerini hayata geçirmeye sabırsızlanıyor Başkan. Daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi Karatay, Sayın Hançerli'den, Sayın Hançerli de Karatay'dan memnun gibi. Hançerli seçim sürecinde kendisine atılan iftiralardan üzüldüğünü belirtiyor. Seçim sonunda MHP Adayı İlyas Kiraz Hançerli'yi ziyaret etmiş. Hançerli buna çok memnun. Böyle olması gerektiğini söylüyor. Keşke böyle olsa, ama işte!

MERAM

Meram'ın yeni reisi Serdar Kalaycı son derece sempatik ve mütavazı biri. İnşallah bu özellikleri değişmez. Zira öyle bir yola girdi ki buna politika deniyor, sofuyu yoldan çıkarır. Kalaycı bu pozitif vasıflarını muhafaza ederse Meram'da kalıcı olur. Zira daha önce Tuzcuoğlu Meram'da çok vahim hatalar yaptı. Koskoca kombinayı altın kazmayla yıktı. Besicilerin damarını kesti. Bunun dışında da birçok hatalar yaptı. Bu hataları Serdar Bey'in düzelteceğine inanıyorum. Seçtiği kurmayları da inşallah kendisi gibidir. Ama kulağımıza gelen söylentilere göre başkan yardımcıları seçiminde başarısız. Yani bu konuda mikro milliyetçilik yapmak doğru mu bilemem ama Konya'nın yönetimine bir Konyalı daha iyi yakışır. Çünkü Konya'nın kendisine özgü şartları var tıpkı bütün Türkiye'nin kendisine özgü şartları gibi. Dolayısıyla Konya'da bir Konyalının olaylara bakışını ancak bir başka Konyalı anlayabilir. Kalaycının oluşturduğu ekibin de Konyalıyı anlayacağından emin miyiz? Burasını bilemem ama Kalaycı Meram'a iyi yakıştı. Kendisine hayırlı ve samimi icraatlar diliyorum. Yolunuz açık olsun Meram'ın genç ve yakışıklı başkanı.

SELÇUKLU

Selçuklu'da da yeni bir yüz var: Uğur İbrahim Altay. Uğur Bey, Selçuklu'nun uzun soluklu reisinden devraldı başkanlığı. Yeni reis de tıpkı Serdar Bey gibi genç ve dinamik. Selçuklu'da çok güzel icraatlar yapacağını ümit ediyoruz. Uğur Bey de inşaat mühendisi. Yani Konya bu dönem inşaat mühendislerinin eline teslim. İnşallah sadece hafriyat işleriyle uğraşmazlar. Selçuklu Belediyesinin önceki dönemde olduğu gibi tarihe sahip çıkacağından eminiz. Uğur Bey'de Sille konusunda bir hassasiyet oluşmuş. Sille'nin turizme açılmasından bahsediyor ki bu da ciddi çalışmalar gerektiriyor. Uğur Bey'e de icraatlarında hayırlar diliyoruz.

BÜYÜKŞEHİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek güven tazelemekle kalmadı Türkiye rekoru kırdı. Kendisini tebrik ediyoruz. Tahir Bey ziyaretimizde her zamanki hâliyle idi. Yani, dünya hâlinin geçiciliğini kavramış ve sakin konuşmasında yumuşak bir üslup ile projelerinden ve seçim sürecinden bahsetti. Büyükşehiri birçok yazımda olumsuz eleştirdim. Özellikle billboardlardaki resimlerden ve reklamasyon işlerlinden dolayı kıyasıya tenkit ettim. Hâlâ da aynı fikirdeyim. Sayın Akyürek'e Konya'daki yerel gazeteleri ve bu gazetelerdeki köşe yazılarını okuyup okumadığını sordum. Aldığım yanıt menfi idi. Sayın Başkan ulusal gazetelere ağırlık veriyormuş. Bu Konya için hayra alamet değil. Yine de kendisine hayırlı icraatlarda başarılar diliyoruz.

KUTLU DOĞUM'DA ÂŞIKLAR BAYRAMI

Yıllardır yapılan Âşıklar Bayramı'nın bu yıl niye Kutlu Doğum Haftası adı verilen zamanda yapıldığını anlayamadım. Üstelik Büyükşehir Belediyesinin Kutlu Doğum programında ilginç etkinlikler vardı. Bunların kutlu doğumla olan ilgisini anlayamadım. Büyükşehir'in Kutlu Doğum etkinlikleri şunlar: Âşıklar Bayramı ve konserler... Bu Kutlu Doğum Haftasını yozlaştırmaktır. Vaktiyle iyi niyetlerle ortaya çıkarılan Mevlit Kandili zamanla Kutlu Doğum Haftası adıyla bir dizi seremoniye dönüştü. Bu seremoniler hiç olmazsa çalgılı, eğlenceli olmasın! Madem böyle bir hafta ve gün icat ettiniz bari adına hürmet edin!
Memleket 21.04.2009

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.