OSMANLI'DA SANSÜR

OSMANLI'DA SANSÜR

TYB Konya Şubesinin 2007 yılı kültürel etkinlik takvimi ağustos ayı son programı çerçevesinde "Osmanlı'da Sansür" konulu program gerçekleştirilecek....

A+A-

TYB Konya Şubesinin 2007 yılı kültürel etkinlik takvimi ağustos ayı son programı çerçevesinde "Osmanlı'da Sansür" konulu program gerçekleştirilecek. Programa geçmişte Emniyet Genel Müdürlüğünde, Cumhuriyet Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde çalışmış olan, halen Ankara'da Polis Akademisinde Türk Siyasi Tarihi ve İnkılâp Tarihi dersleri veren Porf.Dr.Ali Birinci konuşmacı olarak katılacak.

Hürriyet ve İtilâf Fırkası tezi ile doktor olan Birinci, 1993' de doçent, 2000' de Yakınçağ Tarihi profesörü oldu. Yurt içi çalışmalarının yanı sıra yurt dışında da birçok çalışmalarda bulundu. Tarih ve Toplum, Dergâh, Yeni Türkiye, Polemik, Türk Yurdu ve Kebikeç ile Müteferrika dergilerinde yakın devrin siyasî hayatı, tarihî şahsiyetleri ve yazarları hakkında yazılar yazan ve bu yazıları üç cilt hâlinde bastırıldı. Düzenleyiciliğini TYB Konya Başkan Vekili, Şair-Yazar İbrahim Demirci'nin üstlendiği program Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin Adliye arkasındaki TYB Konya Kültür evinin bahçesinde 25 Ağustos 2007 Cumartesi günü saat 16:00'da gerçekleşecek. TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu "kültür sanata ilgi duyanların yakından tanıdığı bu ünlü ve önemli düşünce adamını dinlemek, yakından tanımak isteyen" herkesi programa davet etti.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.