RAMAZANDA HUZUR SOHBETLERİ TYB' DE

RAMAZANDA HUZUR SOHBETLERİ TYB' DE

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi faaliyetlerine Ramazanda da ara vermeden devam edecek. Konuyla ilgili bilgi veren Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi faaliyetlerine Ramazanda da ara vermeden devam edecek. Konuyla ilgili bilgi veren Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu "Ramazan İkliminde Geleneksel Huzur Sohbetlerini" bu yılda dört programla devam ettireceklerini belirtti. Köseoğlu; Ramazan ayı boyunca hafta sonu Cumartesi günleri teravih sonrası Konya'nın yetiştirdiği değerli ilim adamlarının sohbetleriyle ve Meddah gösterileriyle TYB bahçesinde Konyalı kültür sanat adamlarının katılımıyla ramazan ikliminde sohbet kültürünün yaşanmasına vesile olmaya çalışacağız" dedi. Sözlerine "Bu programlarla Şehrin Ramazan iklimine katkımız olur ve şehrin ruhuna uygun bir şeyler yapmış sayılırsak kendimizi mutlu sayacağız" diyerek devam eden Ahmet Köseoğlu Yazarlar Birliği'nde bu Ramazan huzur sohbetlerine sırasıyla Prof.Dr. Ali Osman Koçkuzu, Hasan Hüseyin Varol,Mehmet İncili ve Prof.Dr. Ahmet Yılmaz katılacağını ifade etti. Bu sohbetlerin dışında ayrıca her yıl olduğu gibi bu yıl da unutulmaya yüz tutan sanatlarımızdan olup bu sanatı ayakta tutmaya çalışan Konya'nın son meddahı Yusuf Duru'da programlar öncesi meddahlık sanatından kısa örnekler sunacağını belirtti.
TYB Konya Şubesindeki ilk ramazan sohbeti 22 Ağustos 2009 Cumartesi günü teravih namazından sonra TYB Konya Kültür Evinin bahçesinde gerçekleştirilecek. İlk sohbetin konuşmacısı Prof.Dr.Ali Osman Koçkuzu olacak. Koçkuzu "İslam Tarihinde Medreseler" başlıklı bir sohbet gerçekleştirecek. TYB'den yapılan açıklamada Ramazan ikliminde açıkhavada gerçekleştirilecek olan bu sohbete tüm ilgililer davet edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.