Salih Sedat Ersöz yazdı: "TYB Konya Şubesi'nde Bayrak Değişimi"

Salih Sedat Ersöz yazdı: "TYB Konya Şubesi'nde Bayrak Değişimi"

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nde bayrak değişimi yaşandı. Yaklaşık 20 yıldır TYB Konya Şubesi'nin çeşitli kademelerinde görevler üstlenen...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nde bayrak değişimi yaşandı.

Yaklaşık 20 yıldır TYB Konya Şubesi'nin çeşitli kademelerinde görevler üstlenen ve son 5 yılını da Başkan olarak geçiren M. Ali Köseoğlu kardeşimin istifası ile yerine Prof. Dr. Hayri Erten hocamız getirildi.

M. Ali Köseoğlu kardeşim bu yılın Şubat ayında, Muğla Basın İlan Kurumu İl müdürü olarak atanmıştı.

O tarihten bu yana bazen her hafta bazen iki haftada bir Konya'ya gelerek TYB Konya Şubesi'nin etkinliklerine iştirak ediyor, faaliyetlerde bir boşluk olmaması için olağanüstü gayret gösteriyordu.

Olağan genel kurul toplantısına 1 yıl süre olmasına rağmen, Başkanlıkta kalma gibi bir ısrarda bulunmadan kendi inisiyatifi ile bayrağı devretme olgunluğu göstermiştir.

Benim de üyesi ve üst kurul delegesi olarak bulunduğum TYB Konya Şubesi, kurulduğu 1994 yılından bu yana yapmış olduğu kültürel etkinliklerle, Konya'da kültür ve sanat faaliyetlerinin öncüsü konumunda olmayı başarmıştır.

TYB Konya Şubesi, M. Ali Köseoğlu kardeşimin Başkanı olduğu son 5 yıl içinde de 200 civarında kültürel etkinliğe imza atmış, Konya'nın kültür hafızasında önemli bir yer edinmiştir.

TYB Konya Şubesi'nin bilhassa son 10 yıl içindeki kültürel etkinliklerine yakinen şahit olan bir kardeşiniz olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki TYB'nin, Konya'nın kültürel birikiminde çok büyük katkısı vardır.

Önceden planlandığı şekilde aksatmadan her hafta bir kültürel etkinlik gerçekleştiren bunu da 15 yıldır eksiksiz ve pürüzsüz devam ettiren TYB Konya Şubesi, yapmış olduğu kalıcı ve insana yönelik yatırımları ile en büyük takdir ve teşekkürü hak etmiştir.

TYB Konya Şubesi bu yönü ile sadece Konya'da değil Türkiye'de sayılı STK'lar arasına girmeyi başarmış ender kuruluşlardandır.

Bunda da daha önceki Başkanların ve M. Ali Köseoğlu kardeşimin büyük payı vardır.

M. Ali Köseoğlu kardeşim; unutulmaz hizmetleri, nezaketi, saygısı, muhabbeti, mütevazılığı ve kimseyi kırmamaya özen gösteren güzel davranışları ile gönüllerde taht kurmuştur.

Kendisi ile gerek TYB faaliyetlerinde gerekse Memleket gazetemizde gayet güzel diyaloglarımız ve ilişkilerimiz oldu. 20 yıldır tanıdığım M. Ali Köseoğlu'nun herhangi bir yanlışına şahit olmadım. Kendisinin samimi ve istikamet üzere olduğuna şehadet ederim.

Yapılan TYB etkinliklerinde başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, ilçe belediyelerinin katkısını da burada zikretmem gerekiyor. Kazanılan bu başarıda verdikleri destek ve katkıları nedeniyle şükranlarımı sunuyorum.

M. Ali Köseoğlu kardeşimin istifasından sonra TYB Konya Şube Başkanlığına yönetim kurulu kararı ile olağan genel kurula kadar Prof. Dr. Hayri Erten hocamız seçilmiştir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Erten hocamızın TYB Konya Şubesi Başkanlığına seçilmesi, gerek kariyeri gerekse birikimi açısından son derece isabetli olmuştur.

Son aylarda zaten Başkan vekili olarak görev yapan Hayri hocamızın, TYB Konya Şubesi faaliyetlerine büyük katkısı olacağına ve aldığı bayrağı daha yükseklere taşıyacağına inanıyorum.

M. Ali Köseoğlu kardeşime bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı tebrik ve teşekkürlerimi sunarken, Hayri Erten hocamızı da kutluyor, Cenab-ı Hak'tan muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim utandırmasın ve hayırlı hizmetlere vesile kılsın.

Kaynak: Memleket Gazetesi - Salih Sedat Ersöz

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.