TYB KONGRESİ Mİ EŞRAF TOPLANTISI MI

TYB KONGRESİ Mİ EŞRAF TOPLANTISI MI

TYB Kongresi mi, eşraf toplantısı mı? İki gündür diş ağrısı çektiğim için pek yeni gelişmelerle ilgilenemedim. Ama dün Türkiye Yazarlar Birliği...

A+A-

TYB Kongresi mi, eşraf toplantısı mı?

İki gündür diş ağrısı çektiğim için pek yeni gelişmelerle ilgilenemedim. Ama dün Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin 7. Olağan Genel Kurulu'na dişim ne kadar ağrırsa ağrısın mutlaka katılmak istediğim için, sabah erkence kalktım ve gazeteye geldim. Ardından Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda yapılacak genel kurul toplantısına Yazıişleri Müdürümüz Hakkı Biçer beyle birlikte geçtik. Salona girince hep tanıdık yüzleri görmenin sevinci bana çektiğim diş ağrısını unutturdu. Başta milletvekillerimiz Sami Güçlü, Mustafa Kabakçı, Orhan Erdem, Hüsnü Tuna, Ahmet Büyükakkaşlar ve Ali Öztürk olmak üzere KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Abdüssettar Yarar, KTO Meclis Başkanı Seyit Karaca, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, İl Sosyal Hizmetler Müdürü İzzet Güneş, SSK İl Müdürü Muhsin Ertekin, Konya İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hasan Coşar, Konya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Ali Zeybek, Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, Mehir Vakfı Başkanı Mustafa Özdemir, Konya Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Suat Altınsoy, Prof. Dr. Nazmi Zengin, Prof. Dr. Mehmet Tekin, Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, Doç. Dr. Oktay Sarı, Doç. Dr. Şaban H. Çalış, Doç. Dr. Önder Kutlu, Doç. Dr. Mustafa Tekin, Dr. Hasan Özönder derken neredeyse salonun yarısıyla hasbihal etmiş oldum. Ayrıca gazeteci ve yazar dostlarla da selamlaştık.

Yüzümün şişmiş halini gören vekilimiz Ahmet Büyükakkaşlar mutlaka bir diş doktoruna görünmemi salık verdi ve Nakiboğlu Hastanesi'nde görev yapan diş doktoru kızını tavsiye etti. Bense gülerek "Bir sigara yakarsam bir şeyim kalmaz" deyiverdim. Sanırım gerek Ahmet Büyükakkaşlar gerekse Ali Öztürk sigara yasağı konusunda biraz zorlanacaklar.

İlkin 1988 yılında Ankara Birleşik Dağıtım Kitabevi'nde tanıştığımız, o zamandan beri de zaman zaman aralıklı olarak görüştüğümüz Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Hicabi Kırlangıç da genel kurula katılmış ve TYB Konya Şubesi'nin faaliyetleri hakkında oldukça övücü bir biçimde konuşmuştu. Hicabi abinin sesi kısık olunca ben de 'diş ağrı'mı daha fazla bahane etmeye yüz bulamadım doğrusu.

Günün elbette Konya cenahındaki yıldız isimlerinden biri de TYB 2007 Öykü Ödülü'nü kazanan Abdullah Harmancı'ydı. Seçimler yapıldı, salonun girişinde kulislere girişildi. Bu kulislerden edindiğim bazı ayrıntıları önümüzdeki günlerde sizlere aktaracağım.

memleket

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.