TYB KONYA ŞUBESİ'NDE KÖSEOĞLU İLE DEVAM

TYB KONYA ŞUBESİ'NDE KÖSEOĞLU İLE DEVAM

TYB Konya Şubesi Köseoğlu ile devam Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti....

A+A-

TYB Konya Şubesi Köseoğlu ile devam

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti. Tek listenin yer aldığı Olağan Genel Kurul'da Ahmet Köseoğlu yeniden başkanlığa seçildi.

TYB Konya Şubesi'nin Konya Ticaret Odası'nda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu'na AKP Konya Milletvekilleri Sami Güçlü, Mustafa Kabakçı, Ahmet Büyükakkaşlar, Ali Öztürk ve Orhan Erdem, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, TYB Genel Başkanı Doç. Dr. Hicabi Kırlangıç, Yazarlar Birliği üyeleri, siyasetçi, yazar, akademisyen ve gazeteciler katıldı.
TYB KONYA ŞUBESİ TARİHE KAYIT DÜŞÜYOR
Programın açılış konuşmasını TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu yaptı. Kadim Türk medeniyetinin önemli merkezlerinden birisi olarak ifade ettiği Konya'nın kültürel ve sanatsal açıdan bulunduğu duruma kısaca değinen Ahmet Köseoğlu, bu özelliğini geçmişte olduğu gibi günümüzde de sürdürmeye devam ettiğine vurgu yaptı. Köseoğlu, TYB Konya Şubesi'nin bu noktada faaliyetleriyle geçmişin mirasını gelecek nesillere taşıdığını 'tarihe kayıt düşmek' ifadesiyle açıkladı.
Ardından TYB Konya Şubesi'nin kurulduğu dönemden bu yana gerçekleştirdiği kültürel faaliyetlere değinen Köseoğlu, özelikle son 2 yılda bu faaliyetlerin takvime bağlanarak en üst düzeyde katılımla yapıldığını söyledi. Köseoğlu, toplamda 200'ü aşkın olmak üzere son 2 yıl içerisinde 48 kültürel faaliyete imza attıklarını da aktardı.
Ahmet Köseoğlu, yoğun bir şekilde gerçekleştirilen kültürel faaliyetlerin parayla yapılacak işler olmadığına işaret ederek, 127 üyeye gösterdikleri ilgi ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür etti.
Köseoğlu, konuşmasının son bölümünde de TYB Konya Şubesi'ne katkılarıyla destek olan Büyükşehir Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, KOSKİ, Konya Ticaret Odası ve İttifak Holding'e de teşekkürlerini sundu.
KONYA ETKİNLİKLERİ İLE GENEL MERKEZİ GEÇTİ
Ahmet Köseoğlu'nun açılış konuşmasının ardından kürsüye TYB Genel Başkanı Doç. Dr. Hicabi Kırlangıç geldi. Salonu dolduran seçkin davetliler için 'güzide bir topluluk karşısındayım' ibaresini kullanan Genel Başkan Kırlangıç, gerçekleştirilen kültürel faaliyetlere imrendiğini belirtti. Hicabi Kırlangıç, başta Konya olmak üzere bazı şubelerin TYB Genel Merkezi'nden daha önemli faaliyetlere imza attığına işaret etti.
YAZARLAR BİRLİĞİ SİYASET ÜSTÜ BİR MEKAN
Açılış konuşmalarının devam eden bölümünde milletvekilleri adına Mustafa Kabakçı ve Sami Güçlü söz aldı. Ülkeler için kültür ve sanat adamlarının önemine ilişkin konuşan Mustafa Kabakçı, kendisinin her zaman bu kişilerin önünde önünü iliklemeye dikkat ettiğini anlattı. Mustafa Kabakçı, kitap okumanın önünde bir engel olarak değerlendirdiği televizyona karşı anne babalara da şu uyarıda bulundu: "Çocuklarınızı ve kendinizi televizyonun olumsuzluklarına karşı koruyun. Kitap okumaya özen gösterin."
Konuşmasına TYB Konya Şubesi'ne ilk gelişini anlatarak başlayan Sami Güçlü ise bu kültür ve sanat mekanının siyaset üstü bir yer olma özelliğini taşıdığını söyledi. Sami Güçlü, genel kurula katılışlarının siyaseten değil kültür ve sanatın öneminden kaynaklandığını da vurguladı.
Açılış konuşmalarının ardından 7. Olağan Genel Kurul için divan teşekkülü gerçekleştirildi. Divan Başkanlığına Prof. Dr. Nazmi Zengin getirilirken, katip üyeliklerine ise M. Ali Köseoğlu ve Hacı Mehmet Ekinci kabul edildi. Yönetim ve denetim raporlarının okunmasının ardından Mevcut Başkan Köseoğlu'nun tek yönetim kurulu listesi oylamaya sunuldu.
TYB KONYA ŞUBESİ YENİ YÖNETİM KURULU
Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu
İbrahim Demirci
M Ali Köseoğlu
Haşim Karpuz
Hayri Erten
Ümit Savaş Taşkesen
Bekir Biçer
Hakkı Biçer
Duran Çetin
Ali Işık
Saffet Yurtsever
Mustafa Durdu
Muammer Ulutürk
Ahmet Aksoy
DENETİM KURULU
Mustafa Demirci
Oktay Sarı
Abdullah Harmancı
Bekir Şahin
Zeki Oğuz
Ömer Özdemir
Merhaba
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.