TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TYB Konya Şubesinin yeni başkanı Ahmet Köseoğlu oldu. Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi 13. Olağan Genel Kurulu, 11 Ocak 2020 tarihinde Kılıçarslan...

A+A-

TYB Konya Şubesinin yeni başkanı Ahmet Köseoğlu oldu.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi 13. Olağan Genel Kurulu, 11 Ocak 2020 tarihinde Kılıçarslan Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Şube Başkanlığı görevini yürütmekte olan ve akademik çalışmalarındaki yoğunluk sebebiyle başkanlık vazifesinden ayrılan Prof. Dr. Hayri Erten, görevi eski TYB Konya Şube başkanlarından Ahmet Köseoğlu’na devretti. Ahmet Köseoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu listesi, genel kurula tek liste olarak girdi.

TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİGenel Kurulda teşekkür ve veda konuşması yapan Prof. Dr. Hayri Erten, dört yıllık başkanlığı döneminde 150 etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyerek "Türkiye Yazarlar Birliğinin misyonu; dinî ve millî değerlerimize bağlı kalarak edebî değerlerimizi ve kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak, gündeme taşımak, unutturmamak ve halkımızı bu konularda bilinçlendirmek, daha ileriye, istikbale doğru en güzel şekilde yürümeyi sağlamaktır. İdeolojiden ve siyasetten uzak, herkesi kucaklayan, bilimsel çerçevede gerçekleri ortaya koymaya çalışan bir bakış açısına sahibiz." dedi.

TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİKonya Milletvekili Tahir Akyürek de yaptığı konuşmada 20 yılı aşkın bir zamandır Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin şehrin kültürüne çok büyük katkılar sunduğunu belirterek, kültür ve sanat faaliyetlerinin medeniyetimize sunmuş olduğu katkılara dikkat çekerek sloganlarının "Konya'yı geçmişi kadar görkemli ve başarılı bir geleceğe taşımak" olduğunu ve bunu kısmen Alaaddin ve Kültürpak civarında gerçekleştirdiklerini; yeni başkanların da bu çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Prof. Dr. Hayri Erten’in son 4 yılda çok önemli ve kıymetli çalışmaların altına imza attığını söyleyerek Prof. Dr. Hayri Erten’e teşekkürlerini iletti; yeni başkan Ahmet Köseoğlu’nu da tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİTürkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan da yaptığı konuşmada Konya Şubesinin yaptığı faaliyetlerle ülke genelinde hep örnek gösterildiğini söyleyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Daha önce de şube başkanlığı görevinde bulunan Ahmet Köseoğlu’nun çok çalışkan ve gayretli bir yapıda olduğunu vurgulayan Doğan, daha önce başkanlık vazifesini yürüten herkese ve özellikle Prof. Dr. Hayri Erten’e teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİProf. Dr. Nazmi Zengin, Eğitimci-Yazar Duran Çetin ve Konya Bölge Yazma Eserler Müdürü Bekir Şahin'in Divan Kurulu üyeleri olarak seçilmelerinden sonra yapılan oylamada oy birliği ile kabul gören ve yönetim kurulu adına teşekkür konuşması yapan Ahmet Köseoğlu da Türkiye Yazarlar Birliğinin kendileri ve Konya kültür sanat dünyası için çok büyük kıymet ifade ettiğini belirtti. Buradaki başkanlığı “baş hizmetçilik” olarak niteleyen Köseoğlu, Konya Milletvekili ve eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan başta olmak üzere  genel kurula katılım gösteren herkese teşekkürlerini iletti.

Daha sonra Konya Milletvekili Tahir Akyürek ve Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan tarafından Prof. Dr. Hayri Erten’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı plaket takdim edildi.

TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİYeni yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleri şu isimlerden oluştu: Asil üyeler: Ahmet Köseoğlu, Prof. Dr. Ahmet Çaycı, Doç. Dr. Ahmet Akman, Duran Çetin, Vural Kaya, Hüzeyme Koçak, Atilla Yaramış, Melahat Ürkmez ve Saffet Yurtsever.

Yedek üyeler: Muhammet Acıyan, Hasan Coşar, Ahmet Aka, Hatice Hilal Seyhan, Şener İşleyen, Ali Işık, Hasan Bayraktar, Zeki Oğuz ve Sadık Gökçe.

Denetim Kurulu asil üyeler: Prof. Dr. Nazmi Zengin, Prof. Dr. Ahmet Kazım Ürün ve Salih Sedat Ersöz. Yedek üyeler: Bedir Köseoğlu, Mustafa Güden ve Zafer Karakuş.

TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ13.Genel Kurul'da oy birliğiyle başkan seçilen Ahmet Köseoğlu bir teşekkür konuşması yaparak Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin yaklaşık 20 yıldır yıllık faaliyet takvimini yıl başında ilan edip programlarını aksatmadan başarılı bir şekilde yürüten yegane sivil toplum kuruluş olduğunu belirtti. Konya Yazarlar Birliğinin mütevazi ve anlamlı yürüyüşünün devam edeceğini özel de Konya’nın genelde Türkiye’nin insanına iyiyi, güzeli, hayrı, kültürel sanatsal ve edebi programlar ve faaliyetler içerisinde sunmayı vazife bildiklerini vurguladı.

Kuruluşundan bu yana Konya Yazarlar Birliğinin içerisinde bulunduğunu ve şehrimiz de çok değerli programlar yapıldığını bundan dolayı önceki dönemlerdeki başkan ve yönetim üyelerine teşekkür etti.

 Genel Kurula Tahir Akyürek ve Mehmet Doğan’ın yanı sıra TYB Konya Şubesi eski dönem şube başkanları, Karatay Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Kaçar, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Düz, Meram Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Şenyiğit, Konya STK Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil, Konya Gazeteciler Başkanı Sefa Özdemir, Selçukya Derneği Başkanı Fatma Polat, akademisyenler, kültür adamları, şair ve yazarlar katıldı.

TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TYB KONYA ŞUBESİ 13. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.