TYB Konya Şubesi: Kültür Yürüyüşü

TYB Konya Şubesi: Kültür Yürüyüşü

Uzun soluklu bir yürüyüş de denebilir. Şu ana kadar yaptıkları yapacaklarının teminatı olarak da görülebilir. Tadı damaklarda kalan programlar yapıldı....

A+A-

Uzun soluklu bir yürüyüş de denebilir. Şu ana kadar yaptıkları yapacaklarının teminatı olarak da görülebilir. Tadı damaklarda kalan programlar yapıldı. Dimağlardaki lezzet hatırlandıkça tazelenen faaliyetler yürütüldü. Konya gibi Anadolu'nun ortasındaki bir yerde yaptığı faaliyetler dudak uçuklatacak cinsten. Bun da Konya'nın tarihi derinliğinin izi de etkendir muhakkak.

Bu yürüyüş devam ediyor, edecek ve etmelidir. Hatta hızını artırmalıdır. Yön verici olmalıdır bölgeye, ülkeye. "Konya gibi" denmelidir yapılan kültürel faaliyetler anılırken. Bu ağır bir yük, zor bir iş, sıkıntılı, meşakkatli ve sorumluluk gerektiren bir görev. Üstelik bir ücret karşılığı da yapılmıyor. Tamamen gönüllülük esasına dayalı, tamamen ruhi tatmin unsuruyla devam edilebilen bir faaliyetler zinciri...

Mevlana gül bahçesinde gerçekleştirilen şiir gecesindeki heyecanımızı hatırlıyorum. Bursa ve Urfa'dan gelen TYB üyelerini gezdirirken aldığım hazzı duyumsuyorum, Mütevazı bahçemizdeki olarca konuşmacıyı, konuşmayı, sohbeti, muhabbeti tekrar yaşamak istiyorum.

Bu yoğun faaliyet zincirinin ilk halkası, kurumun başkanlığını yürüten Ahmet Köseoğlu'nun gayretleri, çalışımları, çalışmaları takip etmesi, bütün mesaisini kültürel etkinliklere ayırıyor olması başarılı çalışmaların artmasında en etken unsur olmuştur. Ahmet Köseoğlu tempolu yürüyüşte muharrik olma özelliği ile bir döneme damgasını vurmuştur. Çalışmalarından olayı kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılarının devam etmesini dilerim.

Oluşturmuş olduğu liste ile Bekir Şahin yeni dönemde başkanlığı yürütecek. Aldığı görevi başarıyla yürüteceği ve birkaç adım daha ileri taşıyacağı muhakkak. Konya için yapılacak çalışmalar kaybolmayacak, en azından gönüllerdeki yerini alacaktır. Gönül ister ki bu faaliyetlerde her kurum ve kuruluş bir ucundan tutsun elbirliği gönül birliği ile kültürel hizmette yarışsın. Bekir Şahin ve ekibinin, bu şehrin gönlünü yapabilmek adına yürüteceği faaliyetlerde başarılı olmasını dilerim.

Kongre renkliydi, canlıydı, gelecek vaat ediyordu. Ciddiye alındığının çok güzel bir örneğiydi. Şehrin valisi Sayın Aydın Nezih Doğan'ın katılarak konuşma yapması ve Konya'ya hizmetin kültürel boyut ve görevinden bahsetmesi beni daha da umutlandırdı. Valimizin bu desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Katılımcıların geniş bir yelpazede olduğu da gözlerden kaçmadı elbette. AK Parti Konya milletvekilleri Hüsnü Tuna, Harun Tüfekçi, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gümrah, Niğde İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Ayduğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Konya Ticaret Borsası Başkanı M. Uğur Kaleli, Niğde AK Parti İl Başkanı Yaşar Ataç, Konya Sivil Toplum Örgütleri Platformu İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, Konya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sefa Özdemir, Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman'ın yanı sıra akademisyenler, yazarlar, şairler ve TYB Konya Şubesi üyeleri katıldı.

Bekir Şahin başkalığındaki listede yer alan: Asil: İbrahim Demirci, M. Ali Köseoğlu, Hayri Erten, Bekir Biçer, Mustafa Durdu, Ali Işık. Yedek: Hüzeyme Yeşim Koçak, Aziz Ayva, Muammer Ulutürk, Ali Fuat Baysal, Zeki Oğuz, Duran Çetin, Saffet Yurtsever. Denetim Kurulu Asil: Haşim Karpuz, Nazmi Zengin, Nuri Şimşekler. Denetim Kurulu Yedek: Abdullah Harmancı, Melahat Ürkmez, Ahmet Aksoy arkadaşlarıma da başarılar dilerim.
Hakimiyet 20.01.2010

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.