TYB Tam Gaz

TYB Tam Gaz

TYB Konya Şubesi'nin 8.Olağan Genel Kurulu olumlu bir hava içerisinde yapıldı. Konya'nın yazar, sanatçı, akademisyen, siyasetçi, protokol, basın, ilim...

A+A-

TYB Konya Şubesi'nin 8.Olağan Genel Kurulu olumlu bir hava içerisinde yapıldı.

Konya'nın yazar, sanatçı, akademisyen, siyasetçi, protokol, basın, ilim ve fikir adamlarının katılımları ile KTO Konferans Salonu'nda önümüzdeki iki yılın mayası çalındı ve Bekir Şahin başkanlığında yeni yönetimle kültürel etkinliklere tam gaz devam sinyali verildi.

Son iki yılın yetmişi aşkın faaliyetleri gerek sözle, gerek basılı broşürle, gerekse sinevizyon görüntüleriyle tarihe kayıt düşüldü.

En önemlisi de programların tamamına katılma şansına sahip olmuş bir üye olarak bir film şeridi gibi etkinliklerdeki anılarımı bir bir yeniden yaşadım.

TYB'nin misyon ve vizyonu gereği şehrimizin ve ülkemizin tarihine ve geleceğine dair programların mütevazı imkânlar ölçüsünde ama maksimum yankılarıyla gerçekleştirildiği kanaatindeyim. Bu nedenle başta Ahmet Köseoğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Tarihte Anadolu'ya ve tüm dünyaya kültür başkentliği yapmış olan Konya'mız elbette ki daha güzel etkinliklere lâyıktır.

AK Parti milletvekili Hüsnü Tuna ve Harun Tüfekçi, Karaman Belediye Başkanı Dr. Kamil Uğurlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, AK Parti Niğde İl Başkanı Yaşar Ataç, AK Parti Niğde İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Aydoğan, Niğde Belediye Meclis Başkan Vekili İdris Bayram, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Mehmet Gümrah, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Konya İl Kültür Müdürü Mustafa Çıpan, Konya Ticaret Borsası Başkanı Uğur Kaleli, Konya Sivil Toplum Örgütleri Platformu Başkanı Lâtif Selvi, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Odabaşı ve çok sayıda basın mensubu ile Sayın Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ın da katılarak her konuda destek vereceğini ifade ettiği kongrede Büyük Şehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in görülmemesi, yerine bir temsilci göndermemesi ya da bir mesajla mazeret belirtmemesi de salondakileri ziyadesiyle hayal kırıklığına uğrattığı kanaatindeyim.

On beş yılı geride bırakan TYB Konya Şubesi'ne sekiz yıl boyunca başkanlık yapmış olan Ahmet Köseoğlu beş yüze yakın etkinlikle Konya'nın kültür ve fikir defterinde efsanevî yerini almış durumdadır. Her ne kadar vücudu Niğde'de olsa da zihninin ve gönlünün Konya'da, TYB'de olacağını; başlattığı bu kültür kervanının seyr-i sülukuna destek vereceğini düşünüyorum. Onun hizmetlerini yaşatmak ve hatırlamak adına TYB Konya Şubesi'nde oluşturmaya çalıştığı ve mekân sıkıntısından dolayı tamamlanılamayan Kütüphane'nin yeni yönetim tarafından tamamlanarak "Ahmet Köseoğlu Kütüphanesi" isminin verilmesi düşüncesindeyim. Böylece yaşayan kültür, sanat ve fikir adamlarına vefa programları düzenleyen bir başkana, kendisi de hayattayken vefa gösterilmiş olmaz mı?

Her şeyin hızla kirletildiği ve tüketildiği bir dünyada kültür, sanat, fikir hayatımıza olumlu şeyler üflenmesi ve gelecek nesillere onurlu bir miras olarak aktarılması yolunda sorumluluk alan TYB Konya Şubesi'nin yeni başkanı Bekir Şahin'e ve taşın altına elini koyan ekibine yeni dönemde üstün başarılar diliyor; Allah(cc) yâr ve yardımcıları olsun diyorum.

Hakimiyet 18.01.2010

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.