TYB Konya Şubesi sezonu açtı

TYB Konya Şubesi sezonu açtı

Konya'mızın çalışkan sivil toplum kuruluşlarından olan TYB Konya şubesi, Şairlerin Filistin'i programı ile çok güzel bir başlangıç yaptı. Açılışta...

A+A-

Konya'mızın çalışkan sivil toplum kuruluşlarından olan TYB Konya şubesi, Şairlerin Filistin'i programı ile çok güzel bir başlangıç yaptı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan TYB Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu şöyle diyordu:

20. yy'ın ortalarından beri her iki üç yılda veya beş yılda bir olmak üzere Yahudiler, Filistinli Müslümanların üzerine tanklarıyla, toplarıyla, gelişmiş silahlarıyla ölüm yağdırıyorlar.

Sayın Başkan Köseoğlu konuşmasında bu yılki programlarından da bahsederek Yazılacak Çok Şeyimiz Var gezilerinin devam edeceğini, hatta belki yurt dışına da gidilebileceğinin altını çizerek katılımcılara ve şairlere teşekkür edip kürsüden ayrıldı. Programa İstanbul'dan şair olarak katılan Âdem Turan beyin Konya TYB'nin çalışmalarını ve kaliteli programlarını övücü sözleri ve bundan dolayı Konya'ya duyduğu hayranlıkla "Konya'da olmayı ve yaşamayı çok isterdim" demesi, Konya'mız ve TYB Şubemiz için övünç kaynağı idi.

Katılımcılardan sunucusuna, TYB başkanından şairlerine kadar herkes, gerek dia gösterilerini gerekse okunan şiirleri dinlerken duygusal anlar yaşıyorduk. Hatta şunu açık söylemem gerekirse dia gösteriminde masum Filistinlilerin sabi çocukları "dili yok ağzı yok" diye tabir ettiğimiz koyun, sığır ve horozlarının sokaklara yayılmış ölüleri birer paçavra eskisi gibi sağa sola savrulmuş... Yaralı çocuğu kucağında nereye gideceğini bilemeyerek koşuşturan çaresiz babaları, ölmek üzere olan yavrusuna sımsıkı sarılmış gözünden yaş, ciğerinden kan akarcasına yanıp tutuşan çaresiz anaların görüntüleri... Ayrıca gösterimde gözyaşlarını akıtarak şiir okuyan Filistinli bir kızımızın haykırışları katılımcıların hepsini ağlattı. Ama benim gözyaşlarım program boyunca asla dinmedi.. Siyonistlerin inandığı şeyleri vardı. Tevrat'a göre: Onların (Yahudilerden başkaları) her şeylerini tamamen yok et ve onlara acıma. Erkekten kadına çocuktan emzikte olan bebeğe öküzden koyuna ve deveden eşeğe kadar hepsini öldür.1.samuel,bab 15,cümle 3. (Abdullah Uçar Siyonistler kitabı arka kapak).

Aradan zaman geçince unutulur sandığımız katliam görüntüleri göz önüne geldikçe ciğerimizin başı yanıyor, sözler boğazda düğümleniyordu.

İslam'a yapılan bu zulüm görüntüleri bizler tarafından asla unutulmamış, unutulmayacak da fakat kabuk bağlamış yaraların üzerindeki gaysesi tekrar ciğerin yanmasına ve derin acılar duymamıza vesile oluyordu.

Sanrım 100'e yakın kültür dostu katılımcının solgun ve düşünceli seyretmelerini ve şiirleri dinlemelerini etkiliyor ve içlerindeki kindar derinliği de yüzlerine yansıtıyordu.

Salonda Konya'nın dışından ve Konya'mız dan 8 kişilik şair kardeşimizin seslendirdiği birbirinden güzel anlamlı şiirlerinin yanında başta da belirttiğim üzere Sayın Köseoğlu'nun duygusal konuşması, ilk çıkan şair Âdem Turan'ın derin duygular içersinde şiirini zor tamamlaması... Ayrıca şairleri kürsüye çağırırken daha biyografilerini okumadan konuşma aralarını birer dörtlük ile süsleyen sunucu kardeşimiz Ümit Savaş Taşkesen'in vurgulu ifadeleri de duygusallığa zemin hazırlıyordu. Zalimlerin katliam acılarını duygusal olarak anlatan şiirlerini bizlerle paylaşan Âdem Turan, Ahmet Efe, Hüseyin Akın, Akif Kuruçay, M Ali Köseoğlu, Mustafa Uçurum, Sıddık Ertaş ve Vural Kaya'ya bir kez daha şükranlarımızı arz ediyorum. Program çıkışında katılımcılara Abdullah Uçar Bey'in Dünyanın Başbelası Siyonistler adlı kitabı ve katılımcı şairlerin şiirlerini içeren kitapçığın verilmesi de çok yerinde idi. Ben bu programa şair olarak davetli değildim ama tabi TYB üyesi olarak davetli idim. İşte ben de içimden gelen duygularla âcizane bu acılı Filistin'in yüreğimi yakmasından dolayı şu satırları karalamıştım, köşe okurlarım okusunlar. Programlarınız hayırlara vesile olsun, yolunuz açık olsun, işleriniz kolay gelsin Sayın Başkan Ahmet Köseoğlu ve TYB Konya Şubesi dostları...

FİLİSTİN

Filistinli gençler olmuş ebabil kuşu

Yahudilere atıyor sapan ile taşı

Yarılacak inşallah kâfirin başı

İslam'ın onurudur yalnız kalmış Filistin

Şarapnel top ölüm yağar göklerden

Yaş yerine kan akıyor gözlerden

Dua ve yardım bekler Filistinli bizlerden

Yalnızlığa terkedilmiş yanar ağlar Filistin

Filistin de çocukların hiç yüzü gülmüyor

İçim yanar elimden bir şey gelmiyor

Kâfirler bu zulmü uygun görüyor

Göz göre göre katledilir ağlar Filistin

Sonradan gelen boynuz kulağı geçti

Yahudi Hıristiyan işbirliği İslam ı seçti

Şehit olan Filistinliler cennete uçtu

Can verir kan verir ağlar Filistin

İslam da neme lazımcılık derdi başladı

Bundan faydalanan kâfir bizi haşladı

Filistin de ölüm çoluk çocuğa işledi

Feryatlar içinde yanar ağlar Filistin

Yürüyüş ve sergiler yine Konya'dan

Bir tek ses çıkmıyor kahpe dünyadan

Canımızı alma Ya Rab bu öcü almadan

Katledildikçe bin can ile yetişir Filistin

Ozan İsmail im der ki içimiz yanıyor

Filistin'in yarası her yıl durmaz kanıyor

Medeniyim diyen vampirler kana doymuyor

Lanetli Yahudi'ye inatla direnir canım Filistin.


Memleket 11.03.2009

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.