TYB'DE KUDÜSTEN BİHABER(İZ)! PROGRAMI

TYB'DE KUDÜSTEN BİHABER(İZ)! PROGRAMI

TYB Konya Şubesi daha önceki yıllarda olduğu gibi kuruluşunun 15. Yılı münasebetiyle 2009 yılı başında hazırlayıp kamuoyuna kültürel etkinlik takvimindeki...

A+A-

TYB Konya Şubesi daha önceki yıllarda olduğu gibi kuruluşunun 15. Yılı münasebetiyle 2009 yılı başında hazırlayıp
kamuoyuna kültürel etkinlik takvimindeki programlara ara vermeden ve hız kesmeden devam ediyor.
Bu kültürel etkinlik takvimi çerçevesinde gerçekleşecek olan program da TYB'nin diğer programları gibi hayli ilginç:
Kudüsten Bihaber(iz). Türkiye ve İslam dünyasının her zaman gündeminde, tartışmaların ve çatışmaların odağında olan bir şehir Kudüs. Bu yılın başında İsrail'in Gazze saldırıları dolayısıyla da güncelliğini hep korudu ancak savaşın kamuoyuna yansıyan yönlerinin ötesinde Kudüs'te ne gibi bir yansıması oldu bu tam bilinmiyor. TYB Konya Şubesi de bu hafta tartışmaların odağında olan Kudüs'le ilgili ezberbozan ve kamuoyuna pek yansımayan, çok fazla bilinmeyen yönleriyle bir Kudüs programı gerçekleştirecek. El-Kudüs Üniversitesi Türkoloji Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Dr. C. Turgut Koç'un konuşmacı olacağı program 1 Ağustos 2009 cumartesi günü saat 16.00'da TYB Konya Kültür Evinin bahçesinde gerçekleştirilecek. TYB Konya Şubesinden yapılan açıklamada programa tarihe, kültüre, sanata ilgi duyan herkes davet edildi.


Dr. C. Turgut Koç Kimdir?
1964 Konya/Yunak Harunlar köyünde doğdu. İzmit ve Bolvadin İHL okudu. Gazi Üniversitesi Arapça Öğretmenliği bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda göreve başladı. 1990 yılında MEB bursuyla Mısır Kahire Üniversitesinde araştırmalarda bulundu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Mısırlı yazar "Yusuf İdris'in Hikayeleri" üzerine yüksek lisans yaptı. Sudanlı yazar Tayyib Salih'in Romanlarının Sanat Açısından İncelenmesi üzerine doktorasını yaptı. 2008-2009 eğitim öğretim yılında El Kudüs Üniversitesi Türkoloji bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Halen Konya Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Gençlik Merkezinde görev yapmaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.