TYB'den Sorgun ve Buğa'ya teşekkür belgesi

TYB'den Sorgun ve Buğa'ya teşekkür belgesi

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi kültür ve sanata katkı sağlayan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa'ya ve Ahmet Sorgun'a...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi kültür ve sanata katkı sağlayan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa'ya ve Ahmet Sorgun'a yönetim kurulu kararıyla teşekkür belgesi verdi. TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve yazarlar Buğa ve Sorgun'u yerlerinde ziyaret ederek faaliyetleri hakkında bilgiler aktardılar.
AHMET SORGUN: TYB'Yİ BİZ TAKDİR EDİYORUZ
Yönetim Kurulu kararıyla düzenlenen teşekkür belgesini vermek üzere ilk olarak Ahmet Sorgun'u ziyaret eden TYB heyeti, burada sıcak bir ilgi ile karşılandı. Başkan Köseoğlu, Konya'da kültür ve sanat adamlarının yanında olan kişileri takdir etmek maksadıyla hareket ettiklerini belirterek, Sorgun'un katkılarının yadsınamaz olduğunu söyledi. Ahmet Sorgun ise, TYB Konya Şubesi'nin faaliyetlerinin Konya'da ufuk açıcı faaliyetler olduğunu belirterek, "Asıl biz TYB'ye teşekkür ediyoruz. Hemen her hafta Konya'nın ya da Türkiye'nin bir ileri, gelenini şubenizde ağırlayarak çok önemli bir boşluğu dolduruyorsunuz. U hizmetleri de biz takdir ediyoruz" dedi. Daha sonra TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu ve beraberindekiler Sorgun'a teşekkür belgesini takdim ettiler.
BUĞA: ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ
Daha sonra heyet, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa'yı ziyaret etti. Buğa, bugün Konya'nın ve Türkiye'nin ekonomik olduğu kadar kültürel ve fikirsel gelişmelere de ihtiyaç duyduğunu belirterek, "TYB gibi sivil toplum kuruluşlarımızın üzerine çok önemli vazifeler düşüyor. Konya şubesi olarak sizlerin çalışmalarınızı ve gayretlerinizi görüyoruz" dedi. Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu ise, Buğa'nın ekonomiye muvafık olduğu kadar kültür ve sanata da muvafık bir isim olduğunu belirtti. Köseoğlu, "TYB Konya şubesi ilk defa yönetim kurulu kararıyla teşekkür belgesi düzenlemiştir. Bunun nedeni sizlerin samimi destelerinizin bizlere verdiği güçle ilgilidir. TYB Konya Şubesi olarak yapılan bu güzel işlere katkınızdan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. Buğa, Köseoğlu'dan teşeşkkür belgesini alırken, kültürel faaliyetleri destreklemek gerektiğine işaret ederek, "Bu anlamlı belge için teşekkür ediyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.