YAHYA KEMAL GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

YAHYA KEMAL GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin düzenlediği Yahya Kemal Günleri bütün hızıyla devam ediyor. 2 Temmuz 2008 Çarşamba günü başlayan ve her...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin düzenlediği Yahya Kemal Günleri bütün hızıyla devam ediyor. 2 Temmuz 2008 Çarşamba günü başlayan ve her çarşamba bir yenisi gerçekleştirilen Yahya Kemal Günleri, geçtiğimiz 6 Ağustos 2008 Çarşamba günü yazar Şemsettin Yapar'ın konuşmasıyla devam etti. Yahya Kemal Beyatlı'nın "Siyasi Hikayeler"i üzerinden onun edebi kişiliğini değerlendiren Şemsettin Yapar, izleyicilerin sorularını cevapladı.
Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, geçtiğimiz yıllarda da "yaz okumaları" olarak adlandırılabilecek çalışmalara imza atmıştı. Bu çerçevede Necip Fazıl, Mehmet Akif, Sezai Karakoç gibi edebiyatçıların şiirleri okunmuş ve edebi şahsiyetleri değerlendirilmişti. 2008 yazında ise, Yahya Kemal odaklı okumalar gerçekleştiriliyor. Temmuz ayı içerisinde Prof. Dr. Mehmet Tekin ve Dr. İbrahim Demirci'nin yaptığı konuşmalarda, Yahya Kemal'in şiirleri okunmuş ve tahliller yapılmıştı. Ağustos ayı içerisinde ise araştırmacı yazar Ali Işık, akademisyenler Doç. Dr. Alim Gür, Yard. Doç. Dr. Ömer Solak ve araştırma görevlileri Bedia Kaplan ve Sena Küçük konuşmalar yapacaklar. Ağustos ayının son gününe kadar devam edecek olan konuşmalar, Yahya Kemal farklı cephelerini aydınlatmaya çalışacak.
Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi evinde her çarşamba 17.30'da gerçekleştirilen sohbetler, Konyalıların iştirakini bekliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.