Yazarlar Birliği, dijital kütüphaneye geçiyor

Yazarlar Birliği, dijital kütüphaneye geçiyor

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, Konya kültürünü ve tarihini anlatan kitaplardan oluşan bir kütüphane kuruyor.Aynı zamanda yüzlerce kitabın...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, Konya kültürünü ve tarihini anlatan kitaplardan oluşan bir kütüphane kuruyor.
Aynı zamanda yüzlerce kitabın bulunduğu kütüphanede farklı konularla ilgili de kitaplar bulmak mümkün. Yeni oluşturulmaya başlanan kütüphaneye yazarlar ve vatandaşlar kitap bağışında bulanabileceği gibi araştırmada yapabilir. Özellikle Konya'yla ilgili çalışan yazarlar, akademisyenler ve ödev yapacak öğrenciler için ideal bir kütüphane. Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı ve Konya Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürü Bekir Şahin, kütüphanede çok sayıda derginin ve kitabın bulunduğunu belirterek kütüphanenin herkese açık olduğunu kaydetti. Kütüphaneye isteyenlerin kitap bağışında bulunabileceğini de aktaran Bekir Şahin, "Bizim için önelcikle kitap bağışından ziyade halkımızın kütüphaneden yararlanmasıdır. Yazarlar birliğinin temel amaçlarından biri vatandaşlarımızı kitapla buluşturmak, onları kitap okumaya ve yazmaya teşvik etmektir. Kütüphanenin daha da geliştirilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yakın bir zamanda kütüphanede dijital ortama geçeceğiz. Şuanda konuyla ilgili olarak çalışmalarımız sürüyor. Böylece araştırmacı ve öğrenci bilgisayardan istediği kitabı tarayıp okuyabilecek hatta isteği kitabı CD'ye kaydedebilecek. Dijital ortama geçilmesiyle hem kitaplar yıpranmaktan kurutulacak hem de araştırmacılar zaman kaybetmeden aradığını bulabilecek" dedi. Şahin, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerini de kütüphaneye beklediklerini de sözlerine ekledi.

http://www.merhabahaber.com/haber/29468/Yazarlar_Birligi_dijital_kutuphaneye_geciyor.html

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.