"YERLERE GÖKLERE" TEBRİK

"YERLERE GÖKLERE" TEBRİK

"Yerlere Göklere" (Ebabil Yay.) adlı kitabıyla hikaye dalında, TYBGenel Merkezinin her yıl verdiği "Yılın yazar, fikir adamı vesanatçıları", ödülünü...

A+A-
"Yerlere Göklere" (Ebabil Yay.) adlı kitabıyla hikaye dalında, TYB
Genel Merkezinin her yıl verdiği "Yılın yazar, fikir adamı ve
sanatçıları", ödülünü kazanan TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi
öykücü Abdullah Harmancı'yı ve yine Eleştiri dalında "Kural Dışı" adlı
eseriyle ödüle layık görülen Konyalı şair-eleştirmen Osman Özbahçeyi
TYB Konya Şubesi olarak tebrik ederiz.
Daha önce Muhteris ve Ertesi Dünya adlı eserleri yayınlanan Abdullah Harmancı, yeni kitabı "Yerlere Göklere"de yer alan öykülerini çoğunlukla Dergah, Hece, Hece Öykü, Kırklar, Kökler gibi dergilerde yayınladı.

Öykü yazarı Abdullah Harmancı'nın yeni kitabı Yerlere Göklere, Ebabil Yayınları tarafından okurların ilgisine sunuldu. Daha önce Muhteris ve Ertesi Dünya adlı eserleri yayınlanan Abdullah Harmancı, yeni kitabında yer alan öykülerini çoğunlukla Dergah, Hece, Hece Öykü, Kırklar, Kökler gibi dergilerde yayınladı.

Abdullah Harmancı kimdir?

1974 Konya doğumlu olan yazarın 1995 yılında Dergah dergisinde ilk öyküsü yayınlanmıştı. Harmancı'nın yeni kitabında kırk üç (43) öykü bulunuyor. "İnsan yerde yaşar ama göklerle çevrilidir." yargısını doğru çıkaracak şekilde, insanın yeryüzündeki varoluşsal konumuna paralel olarak, hayatı en "aşkın" ve en "süfli" boyutlarıyla kavramaya çalışan öyküler; aşkı, evliliği, ölümü, öldürümü, yaşadığımız hayatın kışkırtıcılığını, acımasızlığını, "kısa öykü" türünün imkanları çerçevesinde anlatmaya çalışıyor. Kitapta; Konya'da, geçtiğimiz yıllarda yaşanan Zümrüt Apartmanı felaketine göndermeler yapan "Ceviz Ağacı" adlı bir öykü de bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.