BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Mektebi işbirliği ile düzenlenen 1. Yazarlık Atölyesi’nin dersleri...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Mektebi işbirliği ile düzenlenen 1. Yazarlık Atölyesi’nin dersleri 29 Haziran 2020 tarihi itibariyle sona erdi.

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu ve TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Yaramış tarafından organize edilen atölyede, Konya’nın muhtelif liselerinde ve üniversitelerinde okuyan yaklaşık 30 Anadolu Mektebi öğrencisi eğitim aldı.

Öğrencilerin edebiyat ve yazı hayatına dair genel bir kanaat edinmelerine katkı sunmak ve yazarlık yolunda ilk adımı atmaları amacıyla düzenlenen atölyenin dersleri, (pandemi sürecinden önce) ilk 3 hafta yüz yüze eğitimle, sonraki 5 hafta da çevrimiçi derslerle işlendi.

Alanlarında uzman yazarların, şairlerin ve akademisyenlerin girdiği derslerde öğrenciler, edebi türleri dünya ve Türk edebiyatının en önde gelen örneklerinden hareketle inceleme ve tanıma imkânı elde ettiler.

Yazarlık atölyesinde öğrencilerle Atilla Yaramış, Vural Kaya, Osman Özbahçe, İbrahim Demirci, Fatih Cihat Büyükmatur, Orhan Gazi Gökçe, Recep Ayık, Selçuk Atay ve M. Ali Köseoğlu buluşarak bilgi ve deneyimlerini paylaştılar. 

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu bu atölyenin genç şair ve yazarlarımızın kendilerini tanıma noktasında çok önemli bir işlev gördüğüne inandıklarını belirterek burada ders veren şair, yazar ve akademisyenlere ayrı ayrı teşekkür ettiğini ifade etti. TYB Konya Şubesinin kapısının gençlerimize her zaman açık olduğunu belirterek bu tür çalışmaların devamının geleceğini de vurguladı. Bu çalışmanın koordinatörü ve TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Yaramış’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TYB Konya Şubesi ve Anadolu Mektebi işbirliği ile düzenlenen yazarlık atölyesinde, geleceğin şair ve yazarlarının bir araya geldiğini ifade etti. Öğrencilerimizin bu atölyede kendilerini yetiştirme adına çok önemli dersleri çok önemli isimlerin rehberliğinde işlediklerini belirterek öğrencileri tebrik etti.  Derse giren şair ve yazarlara özellikle teşekkür ettiğini belirten Büyük, Birinci Yazarlık Atölyesinin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Tarım eski Bakanı ve Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü de Konya’da Anadolu Mektebi, TYB Konya Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Birinci Yazarlık Atölyesinin diğer iller için de örnek bir çalışma olacağına inandığını belirtti. Anadolu Mektebi disiplini içerisinde edebiyat ve fikir hayatımızın önemli isimlerini zaten okumakta olan öğrencilerimizin, bu atölyede her biri çok kıymetli olan şair ve yazarlarımızdan aldıkları dersler sayesinde yazı hayatına birçok inceliğe vakıf olduklarına inandığını da belirtti. TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve çalışmanın koordinatörü Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu ve TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Yaramış’a teşekkürlerini iletti.

Yapılan açıklamada daha sonra belirlenecek bir tarihte düzenlenecek sertifika töreniyle öğrencilere sertifikalarının da verileceği belirtildi.

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİBİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİBİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

BİRİNCİ YAZARLIK ATÖLYESİ SONA ERDİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.