"Kültür havuzumuz genişliyor"

"Kültür havuzumuz genişliyor"

--------------------------------------------------------------------------------"Kültür havuzumuz genişliyor" Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin 7'inci...

A+A-

--------------------------------------------------------------------------------
"Kültür havuzumuz genişliyor" Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin 7'inci Olağan Genel Kurulu, dün Konya Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlendi.


12 Ocak 2008 Cumartesi

Konya'daki eğitim ve kültür alanında önemli başarılarının da konuşulduğu kurula eğitim ve siyaset dünyasından birçok davetli katıldı.

AK Parti Konya Milletvekilleri Sami Güçlü, Orhan Erdem, Mustafa Kabakçı, Ahmet Büyükakkaşlar, Hüsnü Tuna, DSP Konya İl Başkanı Betül Öncü, KTO Meclis Başkanı Seyit Karaca, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve TYB (Türkiye Yazarlar Birliği) Genel Başkanı Hicabi Kırlangıç, TYB Genel Sekreteri ve Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu ve çok sayıda Konya yazarlarının katıldığı kurulda Konya'nın eğitim ve kültürün hayattaki yeri ve kat ettiği yollara da değinildi.

"YAZARLARIMIZ SESİMİZ"

Kültürün öneminin sanatın gücünün geç de olsa farkına varıldığını ifade eden AK Parti Konya milletvekili Sami Güçlü, "Düşüncelerimizi doğru bir şekilde ifade etmekle kültür havuzumuzu genişletiyoruz" dedi.

Yazarlık mesleğinin zor ve bir meslek olduğunu düşüncelerin insanlara aktarılmasının büyük özveri istediğini belirten AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçılar "Kaleme bulaşmış bir ilmin yoluna baş koyanların karşısında ancak önümü iliklerim. Yazarlarımız bizim sesimiz" diye konuştu.

TYB Genel Başkanı Hicabi Kırlangıç, kültür ve eğitim kurumlarının daha aktif olmaları için hep beraber bu işe gönül vermek gerektiğini ifade ederek, Konya için de " Hz. Mevlana'nın yaşamış olduğu topraklarda çalışmaların daha özverili yapılması gerekir" şeklinde konuştu.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2007 yılında da kültürel faaliyetlerin olduğunu ve bu faaliyetlerin başarı ile tamamladıklarını belirten TYB Genel Sekreteri ve Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, kültür ve eğitim çalışmalarına daha fazla önem vererek başarılarının devam edeceğini kaydetti.

Nazmi Zengin Divan Başkanlığında gerçekleştirilen genel kurulda tek aday olan tarafından TYB Genel Sekreteri ve Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, oy birliği ile yeniden başkan seçildi.


Konya Postası

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.