SEYİT ALİ BÜYÜK TYB'DE "AB PROJELERİ VE KÜLTÜREL ETKİLEŞİM"İ ANLATACAK.

SEYİT ALİ BÜYÜK TYB'DE "AB PROJELERİ VE KÜLTÜREL ETKİLEŞİM"İ ANLATACAK.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin 2010 yılı takvimi çerçevesinde icra edilen programların bu haftaki bölümüne İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı...

A+A-

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin 2010 yılı takvimi çerçevesinde icra edilen programların bu haftaki bölümüne İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Avrupa Birliği Projeler Koordinatörü Seyit Ali BÜYÜK konuk olacak. BÜYÜK, "Avrupa Birliği Projeleri ve Kültürel Etkileşim" konusunda bilgiler aktaracak.

Her cumartesi saat 16'00 da bir faaliyeteimza atan Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi (TYB)'nde 02-Ekim- Cumartesi günü saat 16'00 da Seyit Ali BÜYÜK , Avrupa Birliği süreci içerisinde Avrupa ülkeleri ve ülkemiz arasında eğitim ve kültürel etkileşimler konusunda dinleyicileri aydınlatacak. Avrupa Birliğinin eğitim programları olan Socrates (Genel Eğitim), Leonardo da Vinci (Mesleki Eğitim)ve Youth (Gençlik) Programları hakkında da bilgiler verecek olan BÜYÜK, Socrates Programı, Comenius (Okul Eğitimi) Programı, Erasmus (Yüksek Öğretim) Programı, Leonardo (Mesleki Eğitim) Programı Youth-(Gençlik) Programı, programlar için proje hazırlık aşamaları, projelerden elde edilen faydalar gibi konularda da bilgiler sunacak.

TYB'YE DAVETLİSİNİZ

TYB Konya Şube Başkanı Bekir Şahin, 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılının yeni başladığı bu günlerde Avrupa ülkeleri ile yaptığımız projeler ve kültürel etkileşimi, kültürel bir atmosferde değerlendirmek isteyenleri TYB'ye davet etti. TYB'nin hizmet şuuruyla düzenlediği etkinliklerin önemine işaret eden Şahin, "Bugünden yarına,yaygın Avrupa kültürünün baskısına karşın, kendi milli kültürümüzden Avrupa kültürünetaşımamız gereken çok şey olduğunu düşünüyoruz Seyit Ali BÜYÜKBey'in anlatacakları da bu açıdan büyük önem taşıyor. Bu kültürel atmosferi bizlerle paylaşmak isteyen herkesi TYB Konya Evi'ne bekliyoruz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.