TYB Konya Şubesi'nde "postmodern düşünce ve edebiyat" konuşulacak.

TYB Konya Şubesi'nde "postmodern düşünce ve edebiyat" konuşulacak.

Her hafta Cumartesi günleri yapılan söyleşilerin bu haftaki bölümünde "postmodern düşünce ve edebiyat" gündeme gelecek. Gazeteci Yazar Ali Erkan Kavaklı,...

A+A-

Her hafta Cumartesi günleri yapılan söyleşilerin bu haftaki bölümünde "postmodern düşünce ve edebiyat" gündeme gelecek. Gazeteci Yazar Ali Erkan Kavaklı, Postmodern düşünce ve edebiyatın neleri hedeflediği konusunda söyleşide postmodernitenin durduğu yeri farklı kaynaklardan aktaracak.

İngiliz medeniyet tarihçisi Arnold Toynbee, A Study of History isimli eserinde postmodern akımı şöyle tarif eder:

"Yeni bir devir. Batı dünyasının üstünlüğünün sona erişi. Ferdiyetçiliğin, kapitalizmin, Hıristiyanlığın yenilgisi. Batılı olmayan kültürlerin yükselişinin başlaması. Çoğulculuk üzerine kurulan yeni dünya kültürü." der.

"Her türlü tekelciliğe ve evrenselliğe toptan reddiye..." olarak görür Agnes Heller bu yeni düşünce akımını.

Kapitalist sistemin komplolarına komplo kuran, yalanlarını afişe eden, tekelciliği reddeden, çok kültürlü bir dünya kurmak ve insan merkezli bir medeniyet kurmak isteyenlerin düşünceleridir postmodernite...

İnsan merkezli yeni bir medeniyet ve sanat anlayışını hedefleyen postmodern düşünce üzerine Gazeteci-Yazar Ali Erkan Kavaklı söyleşisi Cumartesi günü saat 16'da TYB Konya Evi bahçesinde gerçekleşecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.