Kazım Öztürk

Kazım Öztürk

TYB KONYA ŞUBESİNDE SEÇİM VARDI

A+A-

TYB Konya şubesi kurulduğu günden beri; kültüre, ilmi çalışmalara gereken önemi veriyor. Bu yönüyle bir marka diyebilirim. Her kademede görev yapan gönül dostları, gecesini gündüzüne katarak çalışma sergilemektedir. Konya’daki mevcut kültür kuruluşları arasında ilk sırada yer alır.
Üyesi olduğum ilk yıllardan bu yana, belli bir çalışma takvimi belirliyor ve o takvim üzerinde şaşmadan yürüyor. Bu yönüyle de takdire şayandır. Yönetim kurulu, denetleme kurulu ve Genel merkez delegeleri hepsi; “görev için hazırım” diyebilecek fedakâr ve vefakâr
insanlar. Rabbim yollarını açık etsin.
Görevler ilelebet devam etmez. Zaman olur, bir başka dosta tevdi edilir. Burada gücenme, kırılma, darılma, gönül koyma, bir kenara çekilme… olmaz, olmamalı. Zaten böyle bir olumsuz anlayış içinde olmadığı için bugüne kadar başarıyla görevini yaptı. Şimdiye kadar görev yürüten değerli Başkan Prof. Dr. Hayri Erten kardeşim, akademik çalışmalar sebebiyle, görevi, eskimeyen, yıllarını TYB’ye vakfetmiş, kültür adamı, gönül insanı Ahmet Köseoğlu’na devretti. Aslında Köseoğlu, daha önce de başarıyla yürütmüştü başkanlık görevini. Yine de aynı performansla devam edeceğine inancım tamdır.
TYB demek; kültür demek. TYB; dostluk anlamına geliyor. TYB’de çok dostlar tanıdım. Kitap çalışmalarımda, ilmi ve kültürel konularda referansım olmuştur. Özellikle Cumartesi günleri yapılan kültürel etkinlikler gerçekten ufuk açıcı, kaynak oluşturucu, dini ve milli alanlarda proje geliştirici çalışmalarıyla sadece Konya’ya değil, Türkiye’ye örneklik etmektedir.
Üyesi olan tüm yazarlarımız; her alanda görev yapmaya layık insanlardır. Diyebilirim ki, hepsi dertlidir. Görevlerini en iyi şekilde yapmanın derdindedir. Yazarlarımızdan kime görev verilirse, TYB’nin yüzünü kara çıkartmayacaklarına eminim. Yeni seçilen tüm gönül dostlarına başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.